Δόξα - ΠΑΕΕΚ 0-0: Πολλή προθυμία, μηδενική ουσία

Με «λευκή» ισοπαλία στο «Μακάρειο» ολοκλήρωσαν τις επίσημες υποχρεώσεις τους στην αγωνιστική περίοδο 2021/22 η Δόξα και η ΠΑΕΕΚ.

Ο σύλλογος της Κατωκοπιάς «έκλεισε» τη σεζόν στη δέκατη θέση με 32 βαθμούς, ενώ ο αντίστοιχος της Κερύνειας κατετάγη ουραγός με 17 βαθμούς και η νέα χρονιά θα τον βρει εκ νέου στη β’ κατηγορία.

Το παιχνίδι είχε καλό ρυθμό, ιδίως στο πρώτο ημίχρονο, οι ποδοσφαιριστές των δύο αντιπάλων δημιούργησαν αρκετές πολύ καλές ευκαιρίες, ωστόσο τους έλειψε η ουσία, με αποτέλεσμα να μην υπάρξει σκορ στη μεταξύ τους αναμέτρηση.

ΔΟΞΑ - ΠΑΕΕΚ 0-0 (21.5)
Γήπεδο:
Μακάρειο
Διαιτητές: Παναγιώτης Χατζηγεωργίου - Κυριάκος Σωκράτους, Γιώργος Χαραλάμπους - Θωμάς Χατζηβασιλείου
VAR: Ροβέρτος Κώστα / AVAR: Μιχάλης Σωτηρίου
Κίτρινες: Ασαμόα, Σάιθ, Ανάν / Ενόχ
ΔΟΞΑ: Πρινιωτάκης, Σάιθ, Αντενόν (86' Κέρλα), Ασαμόα, Ανάν, Σαντίκ, Κοβάτσεβιτς, Ντρολέ (75' Ποντικός), Καραμανώλης, Μέσκα, Σασί (46' Φασουλιώτης).
ΠΑΕΕΚ: Μαυρομούστακος, Σουμαόρο, Χαραλάμπους, Βαρέλα (84' Χρίστου), Ενόχ (85' Σάββα), Αριστοτέλους, Παττίχης (71' Μπάμπιτς), Ομπανόρ, Φαν Αμερόνχεν, Κούρος, Νούνιτς (58' Ορ).

Θυμηθείτε την εξέλιξη της αναμέτρησης:
1' Σέντρα στον αγώνα!
7' Εντός περιοχής σουτ του Σαντίκ, η μπάλα κοντράρει στο σώμα του Σουμαόρο
9' Εντός περιοχής σουτ του Ντρολέ, αδύναμο, αποκρούει εύκολα ο Μαυρομούστακος
11' Σουτ του Χαραλάμπους, ο Πρινιωτάκης αποκρούει σε κόρνερ
13' Από εκτέλεση κόρνερ ο Σαντίκ παίρνει την πρώτη κεφαλιά. στο δεύτερο ο Βαρέλα τη δεύτερη, η μπάλα λίγο άουτ
15' Σέντρα του Ανάν, κεφαλιά του Ντρολέ, η μπάλα δίπλα από το αριστερο δοκάρι του Μαυρομούστακου
20' Τετ α τετ του Νούνιτς με τον Πρινιωτάκη, νικητής ο δεύτερος
27' Σέντρα Ντρολέ, κεφαλιά Αντενόν, άστοχη
31’ Μακρινό σουτ Αριστοτέλους, λίγο έξω η μπάλα
32’ Κίτρινη στον Ασαμόα για φάουλ στον Βαρέλα
38’ Πλασέ του Σαντίκ, η μπάλα μόλις άουτ
41’ Εκτός περιοχής συρτό σουτ του Ντρολέ, αποκρούει ο Μαυρομούστακος
45’ Εντός περιοχής σουτ του Σαντίκ, η μπάλα κοντράρει στον Αμερόνγκεν
45' Τέλος πρώτου μέρους!

Αλλαγή για τη Δόξα: Φασουλιώτης αντί Σασί

46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο!
48' Εντός περιοχής σουτ του Ντρολέ, λίγο άουτ
52' Από κάθετη του Ασαμόα ο Ντρολέ με πλασέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, ωστόσο ήταν σε θέση οφσάιντ
58' Αλλαγή για την ΠΑΕΕΚ: Ορ αντί Νούνιτς
59' Κίτρινη στον Ενόχ για φάουλ στον Πρινιωτάκη
66' Κίτρινη στον Σάιθ για φάουλ στον Παττίχη
70' Ο Ντρολέ βγαίνει τετ α τετ με τον Μαυρομούστακο, αλλά ο Αμερόνγκεν βάζει κόντρα στο σουτ και παραχωρεί κόρνερ
71' Αλλαγή για την ΠΑΕΕΚ: Μπάμπιτς αντί Παττίχη
75' Αλλαγή για τη Δόξα: Ποντικός αντί Ντρολέ
81' Κόρνερ Ασαμόα, κεφαλιά Σαντίκ, προ της γραμμής σταματά την μπάλα ο Καραμανώλης
82' Κίτρινη στον Ανάν
84’ Διπλή αλλαγή για την ΠΑΕΕΚ: Χρίστου και Σάββα αντί Βαρέλα και Ενόχ αντιστοίχως
85' Σουτ του Μπάμπιτς, αποκρούει ο Πρινιωτάκης
86' Αλλαγή για τη Δόξα: Κέρλα αντί Αντενόν
90' Τρία λεπτά ο πρόσθετος χρόνος