Φιλική νίκη για την ΑΕΛ με Τσέποβιτς και Κοντινέλα

Σε φιλικό αγώνα που έγινε στο  «Κατωκοπιά Επιστροφή» η ΑΕΛ επικράτησε της Δόξας με 0-2.

Η ΑΕΛ ξεκίνησε αρκετά δυνατά και πήρε προβάδισμα μόλις στο 2ο λεπτό. Ο Σάντος έκανε το σουτ, ο κίπερ της Δόξας απόκρουσε ασταθώς και στην επαναφορά ο Τσέποβιτς άνοιξε το σκορ. Το 0-1 ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η ΑΕΛ διπλασίασε τα τέρματα της, στο 55ο λεπτό. Ο Κοντινέλα μπήκε στην αντίπαλη περιοχή και με πλασέ νίκησε τον Σισκόφσκι για το 0-2, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Η εξέλιξη του αγώνα:
2' ΓΚΟΛ 0-1 η ΑΕΛ. Ο Σάντος έκανε το σουτ, απόκρουσε ο κίπερ της Δόξας ασταθώς και στην επαναφορά ο Τσέποβιτς έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
- Συμπληρωμένα 30 λεπτά στον αγώνα, η ΑΕΛ συνεχίζει να προηγείται στο σκορ με το τέρμα του Τσέποβιτς στο 2ο λεπτό.
Τέλος ημιχρόνου.
Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο.
55' ΓΚΟΛ 0-2 η ΑΕΛ με τον Κοντινέλα.