Όταν «χτυπά» νωρίς ο ΑΠΟΕΛ

Ο ΑΠΟΕΛ δεν σκοράρει συχνά στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα και πάνω σε αυτό στάθηκε και ο Πάολο Τραμετσάνι μιλώντας μετά τη νίκη επί της Σαλαμίνας με 4-0. «Ήταν σημαντικό που σκοράραμε νωρίς» είπε χαρακτηριστικά ο Ιταλός τεχνικός.

Ψάξαμε και βρήκαμε τα φετινά παιχνίδια πρωταθλήματος που ο ΑΠΟΕΛ σκόραρε στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα. Συγκεκριμένα μόλις πέντε από τα 57 γκολ τα σημείωσε στο πρώτο δεκάλεπτο. Με Σαλαμίνα στο Αμμόχωστος και Ανόρθωση στο Παπαδόπουλος σκόραρε με Ρέζα και Μοράις αντίστιχα, πανηγυρίζοντας τη νίκη με 2-3 και στα δυο παιχνίδια. Με Απόλλωνα στο ΓΣΠ σκόραρε στο 8’ με τον Τάμαρι και κέρδισε 5-1, ενώ με την Ομόνοια ο Καρλάο άνοιξε το σκορ στο ίδιο λεπτό, ωστόσο ο ΑΠΟΕΛ δεν κατάφερε να κερδίσει (1-1). Και χθες ο Γιάκολις σκόραρε το 5ο πιο γρήγορο γκολ του ΑΠΟΕΛ και οι γαλαζοκίτρινοι κέρδισαν με 4-0.

Ουσιαστικά ο ΑΠΟΕΛ σκόραρε σε πέντε παιχνίδι γρήγορο γκολ (στο πρώτο 10λεπτο) και δεν μπόρεσε μόνο με την Ομόνοια να πάρει τους τρεις βαθμούς.