Προβληματισμός μετά την βαριά ήττα στην Ανόρθωση...

Αρκετά βαριά... κάθισε η ήττα στην Ανόρθωση από την ΑΕΚ στην «Αρένα». Η εμφάνιση ήταν απογοητευτική, μιας και μετά το πρώτο 10λεπτο και αφότου δέχθηκε το γκολ δεν κατάφερε να μπει ξανά στο ματς. Οι ποδοσφαιριστές έκαναν πάρα πολλά λάθη, από τα οποία προήλθαν και τα γκολ που δέχθηκε ο Λόρια. Το πάθος έλειπε και το καθαρό μυαλό επίσης με τις ευθύνες να βαραίνουν άπαντες στο οικοδόμημα της ομάδας. Τόσο τους παίκτες, το προπονητικό επιτελείο αλλά και γενικότερα το ποδοσφαιρικό τμήμα ενώ υπάρχει αντίδραση και από τους οπαδούς.

Το γκολ που δέχθηκε από τον Τρισκόφσκι στο φινάλε του α' ημιχρόνου μπορεί μεν να δυσκόλεψε τα πράγματα για τους παίκτες του Ντάρκο Μίλανιτς όμως στην επανάληψη παρά τις αλλαγές που έγιναν, δεν μπόρεσε να διεκδικήσει κάτι από το παιχνίδι. Η ΑΕΚ ήταν αποτελεσματική και η άμυνα της Ανόρθωσης αντιμετώπισε πάρα πολλά προβλήματα.

Το δεύτερο σερί αρνητικό αποτέλεσμα για την βαρωσιώτικη ομάδα, αλλά περισσότερο το ότι σε δύο ντέρμπι που κλήθηκε να δώσει στις πέντε πρώτες αγωνιστικές, έχει δεχθεί δύο ήττες με συντελεστή τερμάτων 0-6, προκαλεί προβληματισμό στο γενικότερο βαθμό το οικοδόμημα της ομάδας. Όπως και η εμφάνιση που πραγματοποίησε, η διαχείριση από τον Ντάρκο Μίλανιτς με τις επιλογές του, μετά από διακοπή δύο εβδομάδων με τους φίλους της ομάδας να περιμένουν κάτι πολύ καλύτερο από αυτό που είδαν. Αντ' αυτού όμως, όσοι πήγαν στην «Αρένα» είδαν μία άσχημη εμφάνιση και ένα ακόμη κακό, αρκετά κακό αποτέλεσμα.