Όταν ο Μολ απέκλεισε τον Απόλλωνα

Ο Ζόελ Μολ εκτός απρόοπτου θα αποτελέσει την πρώτη προσθήκη του Απόλλωνα για τη νέα περίοδο και θα πάει στο Κολόσσι με μοναδικό σκοπό να βοηθήσει την ομάδα να εκπληρώσει τους στόχους της.

Ο Ελβετός τερματοφύλακας συστήθηκε στο φίλαθλο κοινό της Κύπρο την τρέχουσα περίοδο με την πολύ καλή παρουσία του στην Πάφο, όμως, στον Απόλλωνα το έκανε δυο χρόνια προηγουμένως. Την περίοδο 2016/17 και τον… κέρασε πίκρα.

Ο 28χρονος αγωνιζόταν στην Γκρασχόπερς τη διετία 2015-17 και ήταν παρόντας στην πρόκριση της ομάδας του επί του Απόλλωνα στον 3ο γύρο του Γιουρόπα Λιγκ. Η ελβετική ομάδα κέρδισε στον 1ο αγώνα με 2-1 και στον επαναληπτικό ο Απόλλωνας ισοφάρισε το σκορ και οδήγησε την πρόκριση στην ημίωρη παράταση. Προηγήθηκε με 3-1, αλλά οι φιλοξενούμενοι σκόραραν δυο γκολ 3-3) και πήραν το εισιτήριο για τα πλέι οφ, όπου αποκλείστηκαν από τη Φερνέρμπαχτσε.