«Πρέπει να αλλάξει η Ανόρθωση και αυτό υπόσχομαι για την Πέμπτη»

Μετά την εκτός έδρας ήττα της Ανόρθωσης (0-3) από τον Απόλλωνα ο Βέσκο Μιχαΐλοβιτς δήλωσε στη flash interview τα ακόλουθα:

«Ήταν ένα παιχνίδι πάνω-κάτω όπως το περιμέναμε. Εκεί που ήμασταν μέσα στο παιχνίδι στο β’ ημίχρονο με τις ευκαιρίες των Ουαρίς και Πάντσεον, με τις οποίες θα μπορούσαμε να είχαμε ισοφαρίσει, δεχτήκαμε το δεύτερο γκολ. Δίκαιη η νίκη του Απόλλωνα, συγχαρητήρια.

Αυτό που πρέπει να αλλάξει είναι η Ανόρθωση και αυτό υπόσχομαι, η εικόνα την Πέμπτη θα είναι πολύ διαφορετική απ’ ό,τι η σημερινή».

Στη συνέντευξη Τύπου ο υπηρεσιακός τεχνικός της Ανόρθωσης δήλωσε:

«Στο πρώτο μέρος τα πρώτα 15-17 λεπτά δεν ξεκινήσαμε καλά, αυτό είναι δεδομένο, κι εκεί που ισορροπήσαμε ήλθε το γκολ. Ως την ανάπαυλα δεν είχε ευκαιρίες. Στο β΄μέρος αλλάξαμε τα πλάνα και σίγουρα ρισκάραμε περισσότερο. Είχαμε ευκαιρίες με Ουαρίς και Πάντσεον, αν ισοφαρίζαμε θα ήταν δύσκολο για τον Απόλλωνα που κουβαλούσε την κούραση 120 λεπτών από το παιχνίδι της Τετάρτης.

Δεν μου άρεσε ότι μετά το 2-0 σταμα΄τησαμε να παίζουμε ποδόσφαιρο. Να είναι σίγουρος ο κόσμος της Ανόρθωσης, που πάλι τον πικράναμε απόψε, ότι δεν θα παρουσιάσει η ομάδα ξανά την εικόνα αυτή. Έχουμε και δυνατότητες και παίκτες να κάνουμε κάτι καλύτερο. Εξήγησα στους παίκτες κάποια πράγματα, αυτοί ξέρουν τι πρέπει να αλλάξει»