Στο 102’ ΓΚΟΛ και παραμονή των βυσσινί!!!

Με φοβερό σουτ του Φυτανίδη στο 102’, η Ένωση στην τελευταία φάση του αγώνα κέρδισε με 3-2 και παρέμεινε στην πρώτη κατηγορία του πρωταθλήματος, ενώ η Αλκή έπεσε στην β’ κατηγορία…

Σε ένα αγώνα με πολλά κοντράστ συναισθημάτων, η Ένωση κατάφερε στην τελευταία φάση του αγώνα να κερδίσει το εισιτήριο της παραμονής. Η Αλκή στο 88' ισοφάρισε με τον Κάρλος και κρατούσε αυτή την παραμονή, ωστόσο ο Φυτανίδης με φοβερό σουτ στο τελευταίο σουτ, κέρδισε τον Πάρντο και παρέμεινε στην πρώτη κατηγορία.

Στην τριπλή ισοβαθμία με 35 βαθμούς (Αλκή, ΕΝΠ και Δόξα), η Αλκή ήταν αυτή που έπεσε στην β' κατηγορία.

ΤΟ LIVE ΕΔΩ.

Καλύτερα και 0-1 η Αλκή

Η Αλκή ήταν αυτή που μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και στην πρώτη της ευκαιρία κατάφερε να σκοράρει με τον Ιβάν Κάρλος στο 5ο λεπτό. Η Αθάνατη κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα μέτρα της και μέχρι το μισάωρο δεν απειλήθηκε σχεδόν καθόλου από την ΈΝΠ

Ισορρόπησε και ισοφάρισε

Μετά την πάροδο του 30λέπτου, η Ένωση ισορρόπησε το παιχνίδι και κατάφερε στο 38’ να φέρει το παιχνίδι στα ίσα με τον Γκοζλάν να κερδίζει τον Πάρντο από κοντινή απόσταση. Οι βυσσινί πίεσαν για την ανατροπή πριν το ημίχρονο, ωστόσο το 1-1 παρέμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Ανατροπή με ΓΚΟΛΑΡΑ

Η Ένωση μπήκε αποφασισμένη να μπει στο δεύτερο ημίχρονο, να πετύχει τη νίκη και να κερδίσει την παραμονή της στην πρώτη κατηγορία. Στο 61’ ο Βαλλιάνος πέτυχε ένα πανέμορφο γκολ και με φοβερό σουτ έκανε το 2-1 βάζοντας μπροστά στο σκορ την Ένωση.

Μαγεία Κάρλος!

Εκεί που όλα έδειχναν ότι η Ένωση θα κρατούσε στο 2-1, ο Ιβάν Κάρλος με ένα απίστευτο γκολ στο 88’ ισοφάρισε σε 2-2.

Στην εκπνοή ο Φυτανίδης!!!

Στην τελευταία φάση του αγώνα, ο Φυτανίδης έπιασε ένα απίστευτο σουτ και έστειλε την μπάλα στα δίκτυα του Πάρντο. Έκανε το 3-2 και χάρισε την παραμονή στην Ένωση.