«Δεν ξέρω πραγματικά πώς δίνονται τα πέναλτι...»

Με τη... γεύση της αδικίας άφησε τον Μαρίνο Σατσιά και την ΕΝΠ η απόφαση για το πέναλτι που έφερε την ισοφάριση της Καρμιώτισσας, όπως δήλωσε ο ίδιος ο τεχνικός των «βυσσινί».

«Κάναμε ένα εξαίρετο παιχνίδι, απ’ όλες τις απόψεις. Αφ' ενός δεν αφήσαμε αντίπαλο να δημιουργήσει, αφ' ετέρου εμείς κάναμε ευκαιρίες. Δυστυχώς μείναμε μόνο στο ένα γκολ και αυτό μας στοίχισε το τρίποντο που όλοι θέλαμε.

Δεν ξέρω πραγματικά πώς δίνονται τα πέναλτι, έπαιξα και ποδόσφαιρο, πρέπει όλοι να καταλάβουν ότι υπάρχει και μια φυσική θέση στο χέρι. Την περασμένη περίοδο είχαμε ένα καθαρό πέναλτι που δεν μας δόθηκε. Η διαιτησία ήταν πολύ καλή. για να μην τα ισοπεδώνουμε όλα, όμως σ’ εκείνη τη φάση μας αδίκησε.

Είμαι περήφανος, γιατί πήραμε ένα βαθμό και βλέπουμε με αισιοδοξία τη συνέχεια.

Θέλω να πω και κάτι για τους οπαδούς μας. Στο τέλος η συμπεριφορά 1-2 μας δεν μου άρεσε καθόλου, θέλουμε περισσότερο σεβασμό, τα παιδιά έδωσαν και την ψυχή τους και άξιζαν ένα θερμό χειροκρότημα από όλους. Η ομάδα είναι πολύ καλή, μέσα στους στόχους, μόνο στήριξη χρειάζεται, τίποτε άλλο.

Οι αντίπαλοι δεν μας κάνουν πολλές ευκαιρίες, αλλά δυστυχώς δεχόμαστε γκολ. Τα παιδιά προσπαθούν, αλλά είναι κάποιες λεπτομέρειες που μας στοιχίζουν», σχολίασε ο τεχνικός της Ένωσης.