Δόξα-Ολυμπιακός 1-0: Το έκρινε με «ζωγραφιά» ο Σαντίκ

Η Δόξα με εξαιρετικό τέρμα του Σαντίκ, επικράτησε με 1-0 του Ολυμπιακό σε αγώνα για 5η αγωνιστική της β' φάσης του πρωταθλήματος που αφορούσε το δεύτερο γκρουπ. Στους 33 βαθμούς η ομάδα της Δόξας, έμεινε στους 23 και στα χαμηλά ο Ολυμπιακός.

Πολύ λίγες οι φάσεις στο πρώτο μέρος. Ούτε ο ρυθμός δεν ήταν ο καλύτερος από τις δύο ομάδες. Απείλησε αρχικά η Δόξα με τον Τρούγιτς στο 4ο λεπτό και ο Ολυμπιακός απάντησε στο 12' με σουτ του Καλίλι. Στην αμέσως επόμενη φάση, η Δόξα είχε άλλη μια τελική με πλασέ του Μπένι. Η μεγάλη φάση στο πρώτο μέρος, ήταν για τους φιλοξενούμενους στο 15ο λεπτό με σουτ του Χαραλάμπους εντός περιοχής που ανάγκασε τον Σισκόφσκι σε δύσκολη απόκρουση.

Μέχρι το τέλος, δεν έγινε άλλη ευκαιρία και το 0-0 ήταν το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και πάλι ο ρυθμός του αγώνα δεν ήταν ο καλύτερος. Οι δύο ομάδες επίσης, δεν μπόρεσαν να απείλησουν ουσιαστικά τις αντίπαλες εστίες.

Όλα αυτά μέχρι το 87ο λεπτό όταν ήρθε το πρώτο γκολ του αγώνα, για την Δόξα. Ο Σαντίκ αφού απέφυγε με εξαιρετικό τρόπο τον Μουχτάρη, έκανε με την μια το δυνατό σουτ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μολ για το 1-0, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Η εξέλιξη του αγώνα:
- Αρχίζει ο αγώνας
4' Πλασέ του Τρούγιτς από κοντά, έξω η μπάλα.
12' Σουτ του Καλίλι, αποκρούει ο Σισκόφσκι.
13' Πλασέ του Μπένι από κοντά, δεν απειλεί τον Μολ.
15' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Χαραλάμπους έκανε το σουτ εντός περιοχής, αναγκάζοντας τον Σισκόφσκι σε πολύ δύσκολη απόκρουση.
Στο 25ο λεπτό ο αγώνας, παραμένει το 0-0.
Στο 40ο λεπτό η αναμέτρηση, τίποτα το αξιοσημείωτο.
Τρία λεπτά καθυστερήσεις.
Τέλος ημιχρόνου.
Αρχίζει το δεύτερο ημίχρονο.
59' Σουτ από τον Πεχλιβάνη, αποκρούει ο Σισκόφσκι.
65' Σουτ από τον Καλίλι, κοντράρει η μπάλα και καταλήγει στον Σισκόφσκι.
85' Ο Ασαμόα κάνει το σουτ, αποκρούει ο Μολ.
87' ΓΚΟΛ 1-0 η Δόξα. Ο Σαντίκ αφού απέφυγε με εξαιρετικό τρόπο τον Μουχτάρη, έκανε με την μια το δυνατό σουτ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μολ για το 1-0.
Πέντε λεπτά καθυστερήσεις.
95' Σουτ ο Αλσέους, αποκρούει ο Σισκόφσκι. Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό.