Ακρίτας-Ανόρθωση 3-1: Ανατροπή στο Β' μέρος

Νίκη με ανατροπή πέτυχε ο Ακρίτας. Η ομάδα της Χλώρακας, κέρδισε την Ανόρθωση με 3-1 με ανατροπή στο β' μέρος.

Η Ανόρθωση πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Εμπραλίτζε στο 12ο λεπτό. Στο 58ο λεπτό ο Ακρίτας ισοφάρισε σε 1-1 με αυτογκολ του Αρτυματά. Στο 72ο λεπτό γύρισε τον αγώνα με τον Τόρες με τον ίδιο παίκτη στο 78ο λεπτό να γράφει τον επίλογο.

Οι αρχικές εντεκάδες:

Ακρίτας (Ντ.Λακτιόνοφ): Καστεγιάνι, Παουγκέν, Ντραμέ, Κονέ, Γκονζάλες, Ζουνίνιο, Μεντίμορετς, Γαβριήλ, Φουριέλ, Πικής, Λόπες.

Στον πάγκο οι Περντρέου, Ονόντι, Σουλεϊμάν, Αμπντουσαλάμοφ, Ντουμπόφ, Εράσο, Δημοσθένους, Σέχιτς, Τόρες, Σαραβάνια, Κυριακίδης, Καραγιάννης.

Ανόρθωση (Β.Μιχαΐλοβιτς): Κεραυνός, Μπαϊσίνο, Αντωνιάδης, Αρτυματάς, Τεχέρα, Εμπραλίτζε, Γκερέρο, Γουαρίς, Αντωνίου, Κίκο, Νινγκά.

Στον πάγκο οι Παπαδόπουλος, Κορέια, Φερέιρα, Αντονίν, Σάμπο, Κορρέα, Κ.Κωνσταντίνου, Τζούλιου, Γ.Ιωάννου, Σ.Αργυρού, Χριστοφή, Μραζ.

Το Live:

78' Ο Τόρες ξανά με πλασέ κάνει το 3-1.

72' Ο Τόρες με πλασέ μέσα στην περιοχή γυρίζει το ματς 2-1

58' Ισοφαρίζει σε 1-1 ο Ακρίτας με αυτογκολ του Αρτυματά. Ατυχος ο παίκτης της Ανόρθωσης αφού η μπάλα χτύπησε στο κεφάλι του μετά από διώξιμο του Αντωνιάδη.

54' Κίτρινη στον Σάχιτς.

Άρχισε το β' μέρος.

Τέλος πρώτου μέρους.

43’ Κόκκινη στον Γουαρίς μετά και την υπόδειξη του VAR.

32' Σουτ του Γκερέρο η μπάλα έξω.

22' Κίτρινη και στον Παουγκέν.

19' Κίτρινη στον Τεχέρα για φαουλ.

12’ 0-1 για την Ανόρθωση. Στην αντεπίθεση η Κυρία με τον Εμπραλίτζε, ο οποίος απέναντι από τον Καστεγιάνι πλάσαρε εύστοχα για το 0-1.

10' Σουτ του Γαβριήλ πάνω στον Κεραυνό η μπάλα. Πρώτη καλήστιγμή στον αγώνα.