Buzzer Beater παραμονής για τη Δόξα!

Η Δόξα με buzzer beater του Τιτζανί στο 101’ πήρε ένα σπουδαίο διπλό με ανατροπή επί του Ολυμπιακού για την 12η αγωνιστική των μπαράζ. Άνοιξε το σκορ ο Ενόχ στο 61’, ισοφάρισε ο Τρούγιτς στο 81’ και με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Τιτζανί διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Η προσφυγική ομάδα έφτασε τους 38 βαθμούς, είναι στο +4 από την ΕΝΠ και απομένουν δύο στροφές για το φινάλε. Παρέμεινε τελευταίος στους 27 ο Ολυμπιακός. Την επόμενη αγωνιστική η Δόξα παίζει με τη Νέα Σαλαμίνα στην Περιστερώνα, ενώ οι μαυροπράσινοι θα υποδεχθούν τον Ακρίτα.

Οι αρχικές εντεκάδες:

Ολυμπιακός: Ντα Σίλβα, Λιασίδης, Έσελινγκ, Χριστοδούλου (78' Καϊάφας), Πεχλιβάνης, Γιακουμάκης, Ζευκή (78' Χέντρικς), Ενόχ, Αλσεούς, Ντουρμισάι (71' Δημητρίου), Κορομά

Στον πάγκο: Πισίας, Μολ, Δημητρίου, Χέντρικς, Κυριάκου, Καϊάφας, Ιωαννίδης, Κοκορίδης, Χριστοδούλου, Δημητρίου

Δόξα: Σισκόφσκι, Αντενόν (76' Ασαμόα), Μπένι, Ίλιτς (76' Μέσκα), Σαντίκ, Κοβάσεβιτς, Καραμανώλης, Στυλιανού, Τραϊτσέφσκι (71' Τιτζανί), Ασάντε, Τρούγιτς

Στον πάγκο: Πρινιωτάκη, Κωνσταντίνου, Τιτζανί, Ασαμόα, Ογιάλα, Φαουάζ, Παυλίδης, Φασουλιώτης, Ερέρα, Ναγκάρ, Μέσκα

Το Live:

- Τέλος στο ματς. Μεγάλη νίκη με ανατροπή για τη Δόξα

90+11' Ο Τιτζανί εκτέλεσε εύστοχα και διαμόρφωσε το τελικό σκορ που είναι το 2-1 υπέρ της Δόξας

90+8' Πάει να δει πάτημα του Λιασίδη στον Σαντίκ ο διαιτητής. Αφού είδε την οθόνη του VAR έδωσε πέναλτι

90+6' Φοβερή φάση! Ο Τρούγιτς απέναντι από τον Ντα Σίλβα, πλάσαρε όμως ο κήπερ του Ολυμπιακού σωτήρια με τα πόδια απομάκρυνε

90+3' Δοκάρι για τη Δόξα! Ο Τιτζανί κατέβασε την μπάλα εντός περιοχής, έκανε το σουτ αλλά η δοκός στάθηκε σύμμαχος του Ντα Σίλβα

90' Έξι λεπτά ο έξτρα χρόνος

89' Κίτρινη στον Γιακουμάκη

87' Ευκαιρίες και στις δύο πλευρές του γηπέδου, όλα είναι ανοιχτά

81' Μεγάλη φάση για τους φιλοξενούμενους. Ο Τρούγιτς το πλασέ, λίγο έξω η μπάλα

80' Γκολ για τη Δόξα και 1-1! Σκόρερ ο Τρούγιτς, νέα δεδομένα στο ματς

78' Χέντρικς και Καϊάφας στο γήπεδο για τον Ολυμπιακό, Ζευκής και Χριστοδούλου εκτός

76' Έξω οι Ίλιτς και Αντενόν, μέσα οι Ασαμόα και Μέσκα για τη Δόξα

72' Κίτρινη στον Ντουρμισάι γιατί άργησε να βγει από τον αγωνιστικό χώρο

71' Έξω ο Ντουρμισάι, μέσα ο Δημητρίου για τον Ολυμπιακό

71' Έξω ο Τραϊτσκέφσκι μέσα ο Τιτζανί για τη Δόξα

67' Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό, ο Έσελινγκ με κεφαλιά αστοχεί από κοντά

65' Ακυρώθηκε το γκολ για οφσάιντ πάνω στον Σαντίκ στην αρχή της φάσης, παραμένει το 1-0

63' Απίθανα πράγματα στο Μακάρειο! Ο Κοβάσεβιτς με δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής κάνει το 1-1. Νέα δεδομένα, και πάλι στην ίδια βάση οι ομάδες

61' Γκολ για τον Ολυμπιακό! Ο Ενόχ πήρε την μπάλα, μπήκε στην περιοχή και άδειασε τον Ίλιτς για να πλασάρει εύστοχα τον Σισκόφσκι. 1-0 μπροστά οι γηπεδούχοι

56' Πατά καλύτερα η Δόξα, μπήκε πιο δυνατά αλλά δεν έχει βρει ξεκάθαρη ευκαιρία

49' Κίτρινη στον Στυλιανού

46' Έναρξη στο 2ο ημίχρονο

- Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, 0-0 το αποτέλεσμα

45+!' Προβολή του Καραμανώλη, πάει έξω η μπάλα

45+1' Κίτρινη στον Πεχλιβάνη

45' Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος

44' Κίτρινη στον Τρούγιτς

40' Σπουδαία φάση για τη Δόξα. Ο Μπένι το γύρισμα, ο επερχόμενος με δύναμη στο 2ο δοκάρι Μάριος Στυλιανού έκανε την προβολή αλλά αστόχησε

38' Κίτρινη στον Ίλιτς

34' Χωρίς την μεγάλη ευκαιρία το ματς, πάντα στο 0-0

29' Σουτ του Γιακουμάκη, πάει έξω η μπάλα

Διπλό λάθος!

19' Εναλλασσόμενη η υπεροχή στον αγωνιστικό χώρο

12' Στο 0-0 ο αγώνας, αργός ο ρυθμός του ματς

4' Ευκαιρία για τη Δόξα. Ο Τρούγιτς εντός περιοχής έκανε το πλασέ, η μπάλα έφυγε έξω

2' Ο Χατζηβασιλείου παίρνει πίσω την απόφαση για χέρι, με ελεύθερο διαιτητή συνεχίζεται ο αγώνας

2' Ο διαιτητής σφυρίζει φάουλ για χέρι του Αντενόν. Φωνές από πλευράς Ολυμπιακού πως ήταν μέσα η παράβαση. Γίνεται έλεγχος της φάσης και πάει στο VAR ο διαιτητής

1' Έναρξη στον αγώνα

18:57 Οι δύο ομάδες εισέρχονται στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές

18:54 Οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων πήραν την θέση τους στους πάγκους

18:50 Ολοκληρώθηκε το ζέσταμα των ποδοσφαιριστών και των διαιτητών

Κίτρινες: Πεχλιβάνης, Ντουρμισάι, Γιακουμάκης / Ίλιτς, Τρούγιτς, Στυλιανού