Τέσσερα γκολ και «μοιρασιά» στο Μακάρειο!

Ισόπαλος 2-2 ολοκληρώθηκε ο αγώνας ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Ακρίτα, στο πλαίσιο της β’ φάσης του πρωταθλήματος, για τον δεύτερο όμιλο. Τίποτα δεν αλλάζει βαθμολογικά καθώς και οι δύο ομάδες από τη νέα σεζόν θα αγωνίζονται στην Β' κατηγορία.

Στην τελευταία θέση με 28 βαθμούς ο Ολυμπιακός, στην προτελευταία ο Ακρίτας με 33.

Ο Ακρίτας μπήκε καλύτερα στον αγώνα και στο 10ο λεπτό άνοιξε το σκορ. Ο Πικής μπήκε στην αντίπαλη περιοχή και με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μολ για το 0-1. Στο 27ο λεπτό ο Ολυμπιακός στην πρώτη του τελική έφερε τον αγώνα στα ίσια. Ο Πεχλιβάνης με κοντινό πλασέ, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 73ο λεπτό, ο Ακρίτας πήρε εκ νέου προβάδισμα στο σκορ. Ο Γαβριήλ με ωραίο πλασέ από το ύψος της περιοχής, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μολ για το 1-2. Ο Ολυμπιακός είχε όμως και πάλι την απάντηση ισοφαρίζοντας για άλλη μια φορά. Στο 85ο λεπτό δόθηκε πέναλτι στους γηπεδούχους και ένα λεπτό μετά, ο Ντουρμισάι που ανέλαβε την εκτέλεση, ήταν εύστοχος για το 2-2, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Η εξέλιξη του αγώνα:
-Αρχίζει ο αγώνας.
7' Σουτ από τον Πική, αποκρούει ο Μολ. Στην συνέχεια της φάσης, ήρθε άλλο ένα σουτ από τον Γαβριήλ το οποίος απόκρουσε και πάλι ο κίπερ του Ολυμπιακού.
10' ΓΚΟΛ 0-1 ο Ακρίτας. Ο Πικής με σουτ εντός περιοχής, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μολ για το προβάδισμα των φιλοξενούμενων.
27' ΓΚΟΛ 1-1 ισοφαρίζει ο Ολυμπιακός. Ο Πεχλιβάνης με κοντινό πλασέ, νίκησε τον Καστεγιάνι για να φέρει τον αγώνα στα ίσια.

42' Ο Πικής νίκησε με πλασέ τον Μολ όμως το γκολ ακυρώθηκε. Είχε προηγηθεί χέρι στην αρχή της φάσης.
44' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό με σουτ του Αλσέους.
-Τέλος ημιχρόνου.
- Αρχίζει το δεύτερο ημίχρονο.
50΄Σουτ του Πεχλιβάνη, έδιωξε ο Καστεγιάνι.
61' Πλασέ από τον Κλεμέντε, έξω η μπάλα.
63' Σουτ από τον Τόρες, αποκρούει ο Μολ.
64' Φαλτσαριστό σουτ από τον Γαβριήλ, λίγο έξω η μπάλα.
73' ΓΚΟΛ 1-2 ο Ακρίτας. Ο Γαβριήλ με ωραίο πλασέ από το ύψος της περιοχής, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μολ για να δώσει εκ νέου προβάδισμα στην ομάδα του.
81' Κεφαλιά του Λιασίδη, αποκρούει ο Καστεγιάνι.
84' Εξετάζεται φάση για πιθανό πέναλτι υπέρ του Ολυμπιακού. Για χέρι του Ντραμέ.
85' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό, αυτή είναι η απόφαση του ρεφ αφου είδε την φάση στο OFR.
86' ΓΚΟΛ 2-2 ισοφαρίζει ο Ολυμπιακός με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ντουρμισάι.
Πέντε λεπτά καθυστερήσεις.
95' Πλασέ του Χέντρικς, διώχνουν στην γραμμή του Ακρίτα.