Η ΑΕΖ έριξε φιλική τριάρα στην ΑΕΛ

Η ΑΕΖ επικράτησε με 1-3 της ΑΕΛ σε φιλικό αγώνα που έγινε στο Πελένδρι. Για τους γαλαζοκίτρινους, αυτό ήταν το πρώτο φιλικό παιχνίδι ενώ για την ΑΕΖ, προηγήθηκαν αρκετά στην προετοιμασία που έγινε στο εξωτερικό.

Η ΑΕΖ άνοιξε το σκορ στο 27ο λεπτό με σουτ του Γιουσούφ εντός περιοχής. Αυτό ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Με την έναρξη της επανάληψης και συγκεκριμένα στο 46ο λεπτό η ΑΕΛ έφερε τον αγώνα στα ίσια με σκόρερ τον Θεμιστοκλέους.

Στο 53ο λεπτό απάντησε ξανά η ΑΕΖ και πήρε εκ νέου προβάδισμα με τον Σιφναίο. Στο 72ο λεπτό, με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ματέγια η ΑΕΖ σκόραρε ξανά, κάνοντας το 1-3, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Η εξέλιξη του αγώνα:
Αρχίζει ο φλικός αγώνας.
Συμπληρωμένα 20 λεπτά αγώνα, παραμένει το 0-0.
27' ΓΚΟΛ 0-1 η ΑΕΖ με σουτ του Γιουσούφ εντός περιοχής.
41' Σκοράρει ο Φραντζής για την ΑΕΛ, ακυρώνεται το γκολ ως οφσάιντ.
Τέλος πρώτου ημιχρόνου.
Αρχίζει το δεύτερο ημίχρονο.
46' ΓΚΟΛ 1-1 ισοφαρίζει η ΑΕΛ με τον Θεμιστοκλέους.
53' ΓΚΟΛ 1-2 η ΑΕΖ. Το τέρμα πέτυχε ο Σιφναίος.
72' ΓΚΟΛ 1-3 για την ΑΕΖ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ματέγια.