Φιλική νίκη επί της SKU Amstetten (pics)

Ο Απόλλωνας στο πρώτο του φιλικό επί Αυστριακού εδάφους κέρδισε την SKU Amstetten με 1-0 με γκολ το οποίο πέτυχε ο Γιάννης Πίττας στο πρώτο μέρος.

Ο Σοφρώνης Αυγουστή άρχισε τον αγώνα με τους: Παπαστυλιανού, Ντανίλο Σπόλιαριτς, Ψύχας, Γιούστε, Στυλιανού, Αγκίρε, Ζελάγια, Μάρκοβιτς, Πίττας, Μπεσσάτ και Σελίμοβιτς.

Στο δεύτερο ημίχρονο πέρασαν οι: Παπουλής, Περέιρα, Πέδρο, Παπαμιχαήλ, Ματία Σπόλιαριτς, Καρώ, Σακέτι, Σαρδινέρο, Ντύλαν, Βασιλείου και ο τερματοφύλακας Βολοτίνεν.

Δεν αγωνίστηκε ο Χάμπος Κυριάκου ο οποίος ακολούθησε ειδικό πρόγραμμα με τον γυμναστή αποκατάστασης κ.Ζένιου στο προπονητικό κέντρο.

Η εξέλιξη του αγώνα:

Τέλος αναμέτρησης νίκη για τον Απόλλωνα με το τέρμα του Πίττα στο 42'.

87' Εντυπωσιακή επέμβαση από τον Βολοτίνεν.

Πέρασε στον αγώνα ο Βασιλειάδης.

Κάτω από πολύ δυνατή βροχόπτωση συνεχίζεται η αναμέτρηση.

69' Τρομερή ευκαιρία μετά από εξαιρετικό συνδυασμό η μπάλα κατέληξε στον Περέιρα ο οποίος από το ύψος της μεγάλης περιοχής με δυνατό σουτ σημάδεψε την συμβολή των δοκαριών των γηπεδούχων.

62' Καλή ευκαιρία με την ομάδα μας μετά από διαγώνιο σουτ του Παπαμιχαήλ.

60' Χωρίς κάτι ο αξιόλογο τα πρώτα λεπτά της επανάληψης.

Αλλαγές για τoν Απόλλωνα.

ΤΕΛΟΣ Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

42' ΓΚΟΛ 0-1 Το τέρμα του Απόλλωνα πέτυχε ο Ιωάννης Πίττας μετά από εξαιρετική προσπάθεια του Σελίμοβιτς.

35' Πλασέ του Ζελάγια από ευνοϊκή θέση απέκρουσε εύκολα ο τερματοφύλακας των Αυστριακών.

Υπό βροχόπτωση διεξάγεται ο αγώνας.

28' Καλή ευκαιρία για τον Απόλλωνα μετά από εξαιρετική προσπάθεια του Πίττα.

20' Χωρίς ρυθμό ο αγώνας.

15' Εξαιρετικό σουτ από τον Ψύχα η μπάλα πέρασε πολύ κοντά από το αριστερό δοκάρι των Αυστριακών.

10' Καλή ευκαιρία για τους Αυστριακούς με τον Μπεσσάτ να επεμβαίνει σωτήρια.

Περίπου 500 φίλοι της Αυστριακής ομάδας παρακολουθούν την αναμέτρηση.

5' Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης.

1' Άρχισε ο αγώνας.

Η 11αδα του Απόλλωνα: Παπαστυλιανού, Ντανίλο Σπόλιαριτς, Ψύχας, Γιούστε, Στυλιανού, Αγκίρε, Ζελάγια, Μάρκοβιτς, Πίττας, Μπεσσάτ και Σελίμοβιτς.

Εκτός αποστολής έμεινε ο Χάμπος Κυριάκου ο οποίος θα ακολουθήσει ειδικό πρόγραμμα με τον γυμναστή αποκατάστασης κ.Ζένιου στο προπονητικό κέντρο.