Φιλική νίκη επί της Λεχ Πόζναν για την ΑΕΚ με τριάρα

Μετά την ήττα στο πρώτο φιλικό από την Βίσλα Πλόκ με 1-0, η ΑΕΚ έδωσε απόψε (19:00) το δεύτερο φιλικό προετοιμασίας κόντρα στην Λεχ Πόζναν.

Οι κιτρινοπράσινοι της Λάρνακας κέρδισαν με 1-3 τους Πολωνούς με τον Τρισκόφσκι να σκοράρει δύο γκολ στο πρώτο μέρος (το ένα από το σημείο του πέναλτι) ενώ ο Τολεμές προς το τέλος της αναμέτρησης με κεφαλιά έδωσε αέρα τριών τερμάτων στην Κυπριακή ομάδα.

Μείωσε η Λεχ Πόζναν σε 1-3 με τον Τολεμές να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του συμπαίκτη του Τόνιο και να διαμορφώνει έτσι το τελικό σκορ.

Η εξέλιξη του αγώνα:

- Λήξη στο φιλικό με την ΑΕΚ να κερδίζει με 1-3 τη Λεχ Πόζναν

90' Μειώνει η Λεχ Πόζναν σε 1-3 με τον Τολεμές να στέλνει άθελα του τη μπάλα στα δίχτυα της ΑΕΚ

86' Γκολ για την ΑΕΚ και με την κεφαλιά του Τολεμές έρχεται το 0-3

73' Μεγάλη φάση για την ΑΕΚ με τον Ράσπα απέναντι από τον αντίπαλο κίπερ να αστοχεί και να στέλνει τη μπάλα έξω

72' Μαζεμένες αλλαγές και για την ΑΕΚ

69' Παραμένει το 0-2 για την ΑΕΚ

64' Μαζεμένες αλλαγές για τη Λεχ Πόζναν

60' Τετ-α-τετ για τους Πολωνούς νικητής ο Ραμίρεζ.

Άρχισε το β' μέρος.

Ορεξάτος από τώρα ο Τρίσκο (video)

Τέλος του πρώτου μέρους.

34' Σουτ του Χέφελ... διώχνει ο τερματοφύλακας της Πόζναν.

33' Κλασική ευκαιρία για τους Πολωνούς με τον Τρουγιόλς να απομακρύνει την μπάλα πάνω στην τελική γραμμή.

30' Αλλαγή για την ΑΕΚ εκτός ο Σάστρε στη θέση του ο Μοϊσοφ.

11' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ (0-2) με την εκτέλεση του Τρισκόφσκι.

10' Πέναλτι για την ΑΕΚ σε ανατροπή του Κωνσταντίνου.

4' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ (0-1) με πλασέ του Τρισκόφσκι.

Άρχισε ο αγώνας.

11αδα ΑΕΚ: Ραμίρεζ, Γκονζάλες, Τρουγιόλς, Θάντι, Ιωάννου (46' Οκένι), Χέφελ, Κάσες, Σάστρε (30' Μοϊσοφ), Κωνσταντίνου (46' Αναστασίου), Τρισκόφσκι, Γιάννου.

11αδα Λέχ Πόζναν: Miłosz Mleczko, Michał Skóraś, Wiktor Pleśnierowicz, Djordje Crnomarković, Tymoteusz Puchacz , Mateusz Skrzypczak, Jakub Moder, Maciej Makuszewski, Filip Marchwiński, Jakub Kamiński , Timur Zhamaletdinov.