«Είχαν το σεβασμό και το θαυμασμό μου, απόψε είμαι απογοητευμένος»

Μετά την ήττα της ομάδας του (2-0) απέναντι στον Απόλλωνα ο προπονητής της ΑΕΛ, Χρίστος Χαραλάμπους, δήλωσε στη συνέντευξη Τύπου τα ακόλουθα:

«Δεν ήμασταν αυτοί που πρέπει, υστερήσαμε επιθετικά στο πρώτο μέρος, διότι χάναμε αμέσως την μπάλα, κάναμε αβίαστα λάθη, πρόχειρα εγώ μέτρησα έξι. Σε αυτό το διάστημα μόνον ο κόσμος ήταν αντάξιος των προσδοκιών, αλλά δυστυχώς δεν παίζει μπάλα.

Στα πρώτα 15 λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου κάναμε δύο ευκαιρίες, θα ήταν διαφορετικά τα πράγματα, αν είχε σκοράρει ο Παπαφώτης, όμως στη γενική εικόνα ο Απόλλων ήταν καλύτερος και νίκησε δίκαια.

Μέχρι πριν το αποψινό παιχνίδι οι παίκτες μου είχαν το θαυμασμό και το σεβασμό μου, απόψε όμως είμαι πολύ απογοητευμένος. Όταν σε ντέρμπι με τον Απόλλωνα ουσιαστικά δεν δέχεσαι κίτρινη κάρτα, σημαίνει ότι δεν παίζεις με πάθος και χωρίς πάθος είσαι καταδικασμένος. Στον Απόλλωνα είδα πάθος, σε αντίθεση με τη δική μου ομάδα»