ΑΕΚ: Νίκη στο δεύτερο της φιλικό

Νίκη με 1-0 για την ΑΕΚ  στο δεύτερο φιλικό προετοιμασίας στην Πολωνία με αντίπαλο την Wisla Plock.

Το φιλικό έγινε στο κεντρικό γήπεδο του "Hotel Remes Sport".

H σύνθεση της:

Tono (46' Χριστοδούλου), Αντωνιάδης (29' Ιωάννιυ), Truyols (73' Τρύφωνος), Catala (46' Boljevic), Larena (46' Laban), Tomas (46' Hevel), Tete (46' Γιάννου), Trickovski (46' Ρουσιάς (78' Ράσπας), Cases (70' Μάμας), Αναστασίου, Κωνσταντίνου (46' Acoran).

Στον πάγκο: Χριστοδούλου, Τούμπας, Acoran, Hevel, Boljevic, Ιωάννου, Laban, Ρουσιάς, Γιάννου, Μάμας, Τρύφωνος, Ράσπας, Παναγίδης.

Η περιγραφή της αναμέτρησης:

1' Έναρξη της αναμέτρησης.
1' Εντυπωσιακή απόκρουση του Tono μετά από μακρινό σουτ.
5' Κόρνερ του Tete, κεφαλιά από τον Αντωνιάδη και στην συνέχεια από τον Trickovski, με την μπάλα να σταματά στο δοκάρι.
10' ΓΚΟΛ. 1-0 για την ομάδα μας με τον Trickovski να σκοράρει με πλασέ μετά από πάσα με το κεφάλι του Larena.
34' Μπαλιά του Tete, προβολή του Κωνσταντίνου, η μπάλα έξω.
45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
60' Χωρίς κάτι το αξιοσημείωτο το πρώτο 15λεπτο της επανάληψης.
81' Πολύ ωραία απόκρουση του Χριστοδούλου σε σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή και στην συνέχεια δοκάρι για τους Πολωνούς.
90' Τέλος της αναμέτρησης.