Ήττα στο φινάλε για Ανόρθωση

Ήττα για την Ανόρθωση στο δεύτερο της φιλικό επί Ολλανδικού εδάφους. Η "Κυρία" υπό το βλέμμα του Χρήστου Πουλλαϊδη και του προέδρου της ομάδας Ευγένιου Χαμπουλλά, γνώρισε την ήττα με 1-2 από την Al Taawon. Στο πρώτο φιλικό η Ανόρθωση εξήλθε ισόπαλη ενώ σήμερα γνώρισε την ήττα. Ο Τιμούρ Κετσπάγια δοκίμασε αρκετά, κυρίως στο κέντρο, ενώ αυτό που σίγουρα δεν του άρεσε είναι ότι η ομάδα του δεν κατάφερε να κρατήσει το σκορ.

Η Ανόρθωση βρέθηκε μπροστά στο σκορ με τον Κατσαράβα στο 20ο λεπτό, ενώ στο 36' η Al Taawon έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Στην εκπνοή του αγώνα με πέναλτι που κέρδισε η Al Taawon του Πέδρο Εμάνουελ έφερε το τελικό 1-2 για την ομάδα της Σαουδικής Αραβίας.

Επόμενο φιλικό για την Ανόρθωση το Σάββατο 27 του μήνα με την SBV Excelsior.

Τέλος αγώνα και ήττα για την ομάδα της Αμμοχώστου

90'+1' Εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και 1-2 για την Αλ Ταβοον

90' Πέναλτι για την Αλ Ταβοον

75' Μέσα οι Νικολάου και Χριστοδούλου, εκτός οι Νταουσβίλι και Εγγλέζου

65' Μέσα οι Κορρέα και Χατζηπασχάλης, εκτός οι Ιωάννου και Στυλιανού

59' Μέσα οι Χατζηβασίλης και Πηλέας, εκτός οι Σελίν και Αρτυματάς

56' Σουτ του Εγγλέζου από το κέντρο του γηπέδου, πέρασε λίγο έξω από την εστία του αντίπαλου τερματοφύλακα

Άρχισε το β' ημίχρονο

Ημίχρονο Ανόρθωση - Al Taawon  1-1

36' ΓΚΟΛ και 1-1 για την Αλ Ταβοον. Δεν έγινε σωστή απομάκρυνση από πλευράς Ανόρθωσης, έγινε ένα σουτ το οποίο απομάκρυνε αρχικά ο Λόορια, πήρε όμως το ριμπάουντ αντίπαλος ποδοσφαιριστής για να κάνει από κοντά το 1-1

33' Κεφαλιά από ποδοσφαιριστή της Al Taawon έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, πέρασε πάνω από τη εστία του Λόρια που παρακολουθούσε την πορεία της μπάλας

20' ΓΚΟΛ για την Ανόρθωση: Ο Κατσαράβα πίεσε ψηλά, έκλεψε την μπάλα, πάσαρε στον Οκριασβίλι, ο οποίος από πολύ κοντά και σε ευνοϊκό σημείο άνοιξε το σκορ για το 1-0

14' Καλή στιγμή για την Αλ Ταβοον. Έγινε επίθεση από τα αριστερά, με τον Βργκοτς να απομακρύνει τελευταία στιγμή ένα πολύ επικίνδυνο γύρισμα στο σημείο του πέναλτι

10' Εκπληκτική μπαλιά του Γκαλίτσιου από τα δεξιά, η κεφαλιά του Κατσαράβα όμως από ευνοϊκό σημείο δεν ήταν η καλύτερη δυνατή

7' Τεράστια ευκαιρία για την Ανόρθωση. Ο Κατσαράβα έδωσε στον επερχόμενο Οκριασβίλι, ο οποίος μόνος απέναντι από τον αντίπαλο τερματοφύλακα έστειλε την μπάλα ελάχιστα έξω