Αποχαιρετά την Ολλανδία με νίκη η Ανόρθωση

Την πρώτη της νίκη σε φιλικό εν όψει της νέας περιόδου πέτυχε σήμερα η Ανόρθωση κόντρα στη Σάρζα στην Ολλανδία, όπου πραγματοποιεί το βασικό στάδιο της προετοιμασίας της. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε ο Βργκοτς στο 52ο λεπτό.

Ο Τιμούρ Κετσπάγια χρησιμοποίησε και σήμερα πολλούς ποδοσφαιριστές και είδε την ομάδα του να παίρνει την πρώτη της νίκη.

Δείτε την εξέλιξη του αγώνα

Τέλος 1-0

65': Παραλίγο το 2-0. Το πλασέ του Μανθατη περασε ελάχιστα πάνω από την εστία

64': Ο Σωτηρίου αντικαθιστά τον Πηλέα

62': Ο Χατζηβασίλης αντικαθιστά τον Κατσαράβα

58': O Μαργκασα αντικαθιστά τον Νταουσβίλι

55': Ο Σελίν αντικαθιστά τον Π. Αρτυματά

52': ΓΚΟΛ! Ο Βργκοτς με καρφωτη κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Ράγιος ανοίγει το σκορ

46': Ο Παπαδόπουλος αντικαθιστά τον Λόρια

46': Οι Κοφί, Γκαλίτσιος, Αρτυματάς, Βργκοτς, Ράγιος και Μανθατης αντικαθιστούν τους Στυλιανού, Σίλντενφελντ, Βασιλακάκη, Ιωάννου, Εγγλέζου και Οκριασβίλι

Τέλος ημιχρόνου 0-0

45': Σουτ του Βασιλακακη από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ο τερματοφύλακας της Σάρζα ήταν στη σωστή θέση και μάζεψε τη μπάλα

35': Ο Λόρια λέει και πάλι όχι σε καρφωτη κεφαλιά μέσα από την περιοχή

28': Ακόμη μια καίρια επέμβαση του Λόρια σε σουτ που έγινε από τα δεξιά και μέσα από την περιοχή

24': Εντυπωσιακή επέμβαση του Λορια σε δύσκολο ψηλοκρεμαστό σουτ που έγινε από το ύψος της μεγάλης περιοχής

22': Ο Στυλιανού σώζει από βέβαιο γκολ την "Κυρία", καθώς η κεφαλιά αντίπαλου ποδοσφαιριστή είχε κατεύθυνση την εστία και ενώ ο Λορια ήταν εξουδετερωμένος

16': Καλή στιγμή για την Ανόρθωση. Ο Στυλιανού έβγαλε τη μπαλιά από τα δεξιά, ο Οκριασβίλι αφού έκανε κοντρόλ έκανε ένα σουτ το οποίο όμως κατέληξε πάνω από την εστία του αντίπαλου τερματοφύλακα

Έναρξη αγώνα

Η ενδεκάδα της Ανόρθωσης : Λόρια, Στυλιανού, Σίλντενφελντ, Π. Αρτυματά, Πηλέα, Νταουσβίλι, Ιωάννου, Βασιλακάκη, Οκριασβίλι, Εγγλέζου, Κατσαράβα