«Απογοητευτικό αποτέλεσμα, δεν αλλάζουν πολλά σε 4 μέρες»

Μετά την ισοπαλία της ομάδας του (1-1) στο ΑΛΦΑΜΕΓΑ κόντρα στον Εθνικό, για την 20ή αγωνιστική, ο προπονητής της ΑΕΛ, Τόνι Κόσκελα, δήλωσε τα ακόλουθα:

«Δεν ξεκινήσαμε πολύ καλά το παιχνίδι και δεν είχαμε και την τύχη μαζί μας. Προσπαθήσαμε στο δεύτερο ημίχρονο για ένα 25λεπτο, αλλά δεν τα καταφέραμε. Είμαστε απογοητευμένοι».

Λίγο αργότερα, στη συνέντευξη Τύπου ο Φινλανδός τεχνικός τόνισε:

«Σίγουρα είναι ένα πολύ απογοητευτικό αποτέλεσμα. Δεν αρχίσαμε καλά στο β’ μέρος, είχαμε κάποιες μισές ευκαιρίες, μας έλειψε και η τύχη. Το γκολ που δεχτήκαμε ήταν από ένα άστοχο σουτ του αντιπάλου. Όταν αποκτήσαμε αριθμητικό πλεονέκτημα, ήλθε ο τραυματισμός του Μπάστο και δεν είχαμε άλλες αλλαγές. Τώρα πρέπει να δούμε το πολύ σημαντικό παιχνίδι με τον Απόλλωνα.

Έχουμε τέσσερις μέρες, δεν είναι πολύ μεγάλες οι αλλαγές που μπορούμε να επιφέρουμε. Όλοι είναι απογοητευμένοι και ο κόσμος, και οι παίκτες, και οι προπονητές, Είναι φυσιολογικά πράγματα στο ποδόσφαιρο αυτά που έγιναν στο τέλος του αγώνα. Δεν ξέρουμε αυτή τη στιγμή πόσο θα λείψει ο Μπάστο»