Φιλική νίκη με Ντούρις

Η Ανόρθωση ήταν η νικήτρια στο σημερινό φιλικό κόντρα στην ΕΝΠ που έλαβε χώρα στο κοινοτικό στάδιο Σωτήρας. Το τέρμα που έκρινε την αναμέτρηση, σημειώθηκε από τον Ντούρις στο 27ο λεπτό. Ανεπίσημο ντεμπούτο με τη φανέλα της «Κυρίας» πραγματοποίησαν οι Σαντίκ και Καλτσάς.

Στο πρώτο ημίχρονο η Ανόρθωση ήταν πιο επιθετική και στο 27' σκόραρε. Ο Ντούρις μετά από λάθος συνεννόηση στην άμυνα της ΕΝΠ και με εξουδετερωνένο τον Κλέιμαν έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0, το οποίο έμεινε μέχρι το τέλος.

Στην επανάληψη ο Τιμούρ Κετσπάγια προχώρησε σε πολλές αλλαγές, ενώ το ίδιο έκανε και ο Γιώργος Κοσμά. Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να επηρεάσει το ρυθμό των δυο ομάδων και να μην υπάρξουν αρκετές ευκαιρίες για γκολ.

Η 11αδα της ΕΝΠ: Κλέιμαν, Βαλλιάνος, Σταρόκιν, Μουλαζίμης, Κυριάκου, Μαϊσουράντζε, Κουμής, Ροντρίγκεζ, Θεοδώρου, Ουντότζι, Ρουσιάς

Η 11αδα της Ανόρθωσης: Λόρια, Βργκοτς, Σίλντενφελντ, Σελίν, Γκαλίτσιος, Πηλεας, Νταουσβίλι, Μαργκάσα, Ράγιος, Κατσαράβα, Ντούρις