Χωρίς γκολ στο ΓΣΠ - Καλές εντυπώσεις η Ομόνοια (pics)

Χωρίς γκολ (0-0) ολοκληρώθηκε το πολύ δυνατό φιλικό στο ΓΣΠ ανάμεσα σε Ομόνοια και Ανόρθωση. Χένινγκ Μπεργκ και Τιμούρ Κετσπάγια είδαν τις ομάδες τους ν' αγωνίζονται σ' ένα παιχνίδι ταχύτητητας και έντασης, όμως μακριά από το γκολ.

Υστέρησαν επιθετικά οι δύο ομάδες, ενώ από αυτό το δυνατό φιλικό άφησε καλύτερες εντυπώσεις η ομάδα της Λευκωσίας, αφού είχε και τον έλεγχο του αγώνα. Με το πέρας του 70λεπτου και οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων έδειχναν σημάδια κόπωσης και κούρασης, φυσιολογικό φαινόμενο για την εποχή. Λιγοστές οι φάσεις της Ανόρθωσης σε ανίθεση με την Ομόνοια που είχε και σ' ένα δεκάλεπτο τέσσερις πολύ καλές ευκαιρίες - αυτά στο ξεκίνημα του β' ημίχρονου. 18 ποδοσφαιριστές στο σύνολο χρησιμοποιήσε ο Τιμούρ Κετσπάγια

Η εξέλιξη της αναμέτρησης:

77' Μακρινό σουτ έκανε ο Λούφτνερ, η μπάλα πέρασε έξω

66': Μέσα οι Ορτέγκα αντί Τιάγκο και Κούσουλος αντί Γκόμες

59' Οι Ντούρις και Μανθάτης αντικαθιστούν τους Σαντίκ και Καλτσά

56' Ο Οκριασβίλι αντικαθιστά τον Ράγιος

55' Άστοχο σουτ από τον Τιάγκο

Ο κόσμος στο ΓΣΠ

52' Άλλος ένας εξαιρετικός συνδυασμός με τεράστια ευκαιρία από τον Εζρά, με τον Παπαδόπουλο να αποκρούει δύσκολα το διαγώνιο πλασέ του

Δύο πολύ καλές ευκαιρίες για την Ομόνοια με τον Εζρά - Ωραίοι συνδυασμοί από τον Ισραηλινό η μπάλα όμως για την ώρα δεν καταλήγει στα δίχτυα του Παπαδόπουλου

46' Μέσα ο Μποτεάκ, εκτός ο Χριστοφή

Αρχίζει το β' ημίχρονο στο ΓΣΠ

ΗΜΙΧΡΟΝΟ Ομόνοια-Ανόρθωση 0-0

43' Πολύ καλό σουτ εντός περιοχής από τον Εζρά με το αριστερό, η μπάλα πέρασε μόλις έξω

Καλύτερη η Ομόνοια σε αυτό το πρώτο ημίωρο

31Γύρισμα του Χριστοφή προς τον Ραμίρεζ, πρόλαβαν οι αμυντικοί της Ανόρθωσης και έδιωξαν σε κόρνερ

29 ' Ο Γκαλίτσιος από μακριά επιχειρεί το σουτ, η μπάλα ψηλά

28' Σουτ από τον Ράγιος, αποκρούει ο Ουζόχο

24' Σέντρα του Μανρίκε από αριστερά, έδιωξαν οι της Ανόρθωσης

22' Σουτ από τον Χριστοφή που φαίνεται ότι είναι σε κέφια, καμία ανησυχία για Παπαδόπουλο

17' Φάουλ για την Ομόνοια, το εκτελεί ο Τιάγκο, διώχνει με γροθιές ο Παπαδόπουλος

8' Μανρικό σουτ από τον Γκόμες, η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια

6' Σουτ του Σαντίκ από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα ψηλά έξω

5' Πρώτο σουτ στο παιχνίδι και είναι από τον Εζρά της Ομόνοιας, αποκρούει ο Παπαδόπουλος