Σπιλέφσκι: «Είμαι δυσαρεστημένος που δεν πετύχαμε πολλά περισσότερα τέρματα»

Δηλώσεις παραχώρησε μετά και το τέλος του αγώνα και τη νίκητης ομάδας του απέναντι στον ΑΠΟΕΛ, ο προπονητής του Άρη, Αλεξέι Σπιλέφσκι.

«Είμαι απογοητευμένος από το σκορ, κάναμε φανταστικό πρώτο ημίχρονο έπρεπε να σκοράραμε περισσότερα γκολ. Παίζαμε απέναντι στην πρώτη ομάδα, ασφαλώς όμως ήταν μία μεγάλη νίκη. Στόχος μας να διασφαλίσουμε μία από τις 3 θέσεις που δίνουν ευρωπαϊκό εισιτήριο».

Αργότερα στη δημοσιογραφική διάσκεψη:

«Ευχαριστούμε τον κόσμο που ήρθε και υποστήριξε την ομάδα. Δεν θέλω να πω πολλά, πρέπει να μείνουμε ταπεινοί. Ήρθαμε και δείξαμε χαρακτήρα στο παιχνίδι. το κίνητρο μας ήταν τεράστιο γιατί θέλαμε να δείξουμε τον πραγματικό μας εαυτό. Είμαι δυσαρεστημένος που δεν πετύχαμε πολλά περισσότερα τέρματα και τελικά πήραμε τη νίκη με 2-1. Στο πρώτο ημίχρονο, είδαμε μια ομάδα να παίζει μοντέρνο ποδόσφαιρο. Είδαμε τα παιδιά να παίζουν απέναντι στην πρωτοπόρο ομάδα του πρωταθλήματος. Αν ήμασταν σοβαροί θα μπορούσαμε να σκοράραμε πολλά περισσότερα. Παρ’ όλα αυτά η εικόνα δεν χωράει δυο απόψεις, ήμασταν ανώτεροι και πήραμε τη νίκη. Προετοιμαστήκαμε πολύ καλά γι αυτό τον αγώνα και ξέραμε πως εάν χάναμε θα δυσκόλευε πολύ το έργο μας για το πρωτάθλημα. Εάν περίμενε κανείς να βρισκόμασταν στη πρώτη θέση με 20 βαθμούς διαφορά θα ήταν τρελός. Είχαμε αρκετές απουσίες κατά τη διάρκεια της χρονιάς. Δεν είναι δικαιολογίες αλλά είναι η πραγματικότητα. Παραμένουμε ταπεινοί».

Για τον Σάβο: «Ο Σαβό δεν θυμάται ούτε και το όνομα του, είναι στο νοσοκομείο και περιμένουμε νέα του. Έχει πάθει διάσειση».