Τεσσάρα στη Δερύνεια, ξεχώρισε ο Οκριασβίλι (pics)

Με καρέ τερμάτων η Ανόρθωση κέρδισε την Αναγέννηση Δερύνειας στη σημερινή φιλική τους συνάντηση, με τον Τορνίκε Οκριασβίλι να ξεχωρίζει αφού σημείωσε δύο τέρματα. Μανθάτης και Κατσαράβα οι άλλοι δύο σκόρερ της Ανόρθωσης, έκανε ντεμπούτο ο Χρήστος Ρώσσος κάτω από τα δοκάρια, αντικαθιστώντας τον Παπαδόπουλο στο β' ημίχρονο.

Επόμενο φιλικό για την Ανόρθωση το ερχόμενο Σάββατο στην Πάφο στο στάδιο "Στέλιος Κυριακίδης". Ο Τιμούρ μπορεί να μην είδε όσα είδε στο φιλικό με την Ομόνοια, όμως σήμερα σίγουρα είδε το κάτι παραπάνω.

80': Άλλη μια σωτήρια επέμβαση του Μαστρου σε σουτ του Μαργκάσα από το ύψος της μεγάλης περιοχής

62': Σωτήρια επέμβαση του Μάστρου σε πλασέ του Σαντίκ μέσα από την περιοχή

56': Οι Σαντίκ, Σίλντενφελντ, Βργκοτς, Πηλέας, Μαργκάσα, Νταουσβίλι, Κάλτσας, Χατζηβασίλης και Γκαλίτσιος αντικατέστησαν τους Κ. Αρτυματά, Ιωάννου, Βασιλακάκη, Κοφί, Οκριασβίλι, Εγγλέζου, Ντούρις και Κατσαράβα

47': Ο Ρώσσος αντικαθιστά τον Παπαδόπουλο

45': Δοκάρι για την Αναγέννηση! Στην επαναφορά της μπάλας ο Παπαδόπουλος απομάκρυνε με υπερένταση την στιγμή που ποδοσφαιριστής της γηπεδούχου ομάδας ετοιμαζόταν με κεφαλιά να μειώσει σε 4-1

32': 4-0 για την 'Κυρία': Ο Ντούρις με συρτή πάσα βρήκε τον Οκριασβίλι μεσα στην περιοχή, ο οποίος με ψύχραιμο πλασέ νίκησε τον Μάστρου

26' Γκολ για την Ανόρθωση και 0-3: Ο Κατσαράβα έκλεψε τη μπάλα από αμυντικό, μπήκε μέσα στην περιοχή, έδωσε στον Οκριασβίλι, ο οποίος μπροστά σε άδειο τέρμα έκανε το 3-0

24': Γκολ για την Ανόρθωση: Ο Μανθάτης έβγαλε τη μπαλιά από τα δεξιά και ο Κατσαράβα με δεύτερη προσπάθεια έπειτα από ασταθή απόκρουση του Μαστρου έκανε το 2-0

22' Καλή φάση για την Ανόρθωση: Ο Οκριασβίλι δοκίμασε το ψηλοκρεμαστό πλασέ μέσα από την περιοχή, πέρασε ωστόσο ελάχιστα έξω

14' ΓΚΟΛ για την Ανόρθωση: Φανταστική μπαλιά από τον Κορρέα στον Μανθάτη, ο οποίος έφυγε πίσω από την άμυνα, κατέβασε πολύ ωραία τη μπάλα και με ψύχραιμο πλασέ έκανε το 1-0

6' Εκτελέστηκε ένα κόρνερ από τα δεξιά για την Ανόρθωση από τον Οκριασβίλι, με τον Βασιλακάκη να κάνει την κεφαλιά μέσα από την περιοχή, η οποία ωστόσο πέρασε έξω

Αρχίζει το παιχνίδι

Η ενδεκάδα της Ανόρθωσης: Παπαδόπουλος, Εγγλεζου, Κορρέα, Κ. Αρτυματά, Ιωάννου, Βασιλακάκη, Κοφί, Οκριασβίλι, Ντούρις, Μανθάτη, Κατσαράβα