"Πράσινη" φιλική νίκη με Μίκου (video)

Σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας η Ομόνοια νίκησε την ΑΕΛ με 2-0 σε αγώνα που έγινε στο Τσίρειο.

Η ομάδα του Χένιγκ Μπέργκ άνοιξε το σκορ στο 40ο λεπτό. Ο Ορτέγκα έκανε το γύρισμα εντός περιοχής και η μπάλα αφού χτύπησε στον Ράσο κατέληξε στα δίκτυα.  Στο 56ο λεπτό, ο Βοζίνια απέκρουσε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε ο Γκόμεθ.

Ο νεοαποκτηθείς Μίκου, αγωνίστηκε ως αλλαγή και στην πρώτη του επαφή με την μπάλα στο 81ο λεπτό έκανε το 2-0 με μακρινό σουτ.

Η γηπεδούχος ΑΕΛ άρχισε τον αγώνα με τους Βοζίνια, Νιλς Τεισέιρα, Γκοντάλ, Ράσο, Αντρέ Τεσέιρα, Αντάμοβιτς, Γκαστανιάγα, Αγκάνοβιτς, Αβραάμ, Γκαζαριάν και Χουράδο

Η Ομόνοια παρατάχθηκε με τους Ουζόχο, Περέιρα, Λούφτνερ, Λέσιακς, Μποτεάκ, Γκόμεθ, Έζρα, Ορτέγκα, Λάνγκ, Κούσουλο και Τιάγκο.

Αναλυτικά ο αγώνας:

Τέλος αγώνα, ΑΕΛ - Ομόνοια 0-2.

86': Κακουλλής αντί Μποτεάκ.

84': Πολύ καλή απόκρουση του Ουζόχο σε κοντινό πλασέ.

81': Ο Μίκου με την πρώτη του επαφή θα κάνει το 0-2 καθώς με μακρινό σουτ νικάει τον Βοζίνια.

79': Ο Μίκου θα πάρει τη θέση του Ορτέγκα από πλευράς της Ομόνοιας

76': Απόκρουση του Ουζόχο σε διαγώνιο σουτ

72': Μαυρίας και Μανρίκε αντί Περέιρα και Λέσιακς για την Ομόνοια

70' Παραμένει το 0-1 για την Ομόνοια κόντρα στην ΑΕΛ

66': Μόλις έξω περνά η μπάλα από την εκτέλεση φάουλ του Γκόμεθ.

59': Δύσκολη απόκρουση του Ουζόχο σε σουτ του Χουράδο.

58': Απόκρουση του Ουζόχο σε μακρινό σουτ από τον Γκαζτανιάγκα.

56': Απόκρουση του Βοζίνια στο πέναλτι του Γκόμεθ.

56': Πέναλτι για την Ομόνοια.

54': Μακρινό σουτ από τον Μποτεάκ, η μπάλα ψηλά έξω.

49': Κεφαλιά του Ορτέγκα ύστερα από κόρνερ του Τιάγκο, η μπάλα πέρασε λίγο έξω.

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

Τέλος πρώτου μέρους.

40' ΓΚΟΛ 0-1 για την Ομόνοια. Ο Ορτέγκα μπήκε στην περιοχή, έκανε το γύρισμα και η μπάλα αφού βρήκε σε αμυντικό της ΑΕΛ κατέληξε στα δίκτυα.

38': Πάσα του Περέιρα στον Γκόμεθ, αυτός έκανε το πλασέ από κοντά όμως η μπάλα πέρασε έξω.

29': Σουτ του Ορτέγκα από ύψος της περιοχής, απέκρουσε ο τερματοφύλακας.

15' Απόκρουση σε κόρνερ από τον Ουζόχο μετά από σουτ του Αβραάμ.

10': Προβολή του Εζρά ύστερα από γύρισμα του Λέσιακς, η μπάλα πέρασε έξω.

8': Σουτ του Αντάμοβιτς μέσα από την περιοχή η μπάλα άουτ

5' Απόκρουση του Ουζόχο σε σουτ του Αγκάνοβιτς.

1' Άρχισε ο αγώνας.

ΑΕΛ: Βοζίνια, Νιλς, Γκοντάλ, Ράσο, Α.Τεσέιρα, Αντάμοβιτς, Γκαστανιάγα, Αγκάνοβιτς, Αβραάμ, Γκαζαριάν, Χουράδο

Στον πάγκο οι Πρόσεκ, Κυριάκου, Γουήλερ, Μουστάκης, Νταβόρ, Γερολέμου, Τόρες, Παντελή, Ιβάν Κάρλος

Ομόνοια: Ουζόχο, Περέιρα, Λούφτνερ, Λέσιακς, Μποτεάκ, Γκόμεθ, Έζρα, Ορτέγκα, Λάνγκ, Κούσουλος, Τιάγκο

Στον πάγκο οι Παναγή, Μανρίκε, Γκόμες, Τζιωνής, Ραμίρεζ, Παναγιώτου, Μαυρίας, Χαραλάμπους, Χριστοφή, Κακουλλή, Μίκου