Έμεινε στο μηδέν κόντρα στον Παναθηναϊκό η Πάφος FC

Δίχως τέρματα και κατά συνέπεια νικητή ολοκληρώθηκε η φιλική αναμέτρηση της Πάφου με τον Παναθηναϊκό.

Η κυπελλούχος είχε δύο πολύ καλές στιγμές στο πρώτο ημίχρονο: στο 26' ο Τάνκοβιτς ηττήθηκε σε τετ α τετ από τον Λοντίγκιν, ο οποίος επενέβη σωτήρια προ του Σουηδού και στο 43'.

Η ομάδα του Χουάν Κάρλος Καρθέδο απειλήθηκε στο 33', όταν σουτ του Γερεμέγεφ σταμάτησε στο δοκάρι, και στο 81', όταν ο Ίβουσιτς εξουδετέρωσε δύσκολα σουτ του Τσόκαϊ.

Θυμνηθείτε την εξέλιξη της αναμέτρησης:

1' Σέντρα στον αγώνα!

2' Σέντρα Λημνιού για τον Μαντσίνι, πρόλαβε να απομακρύνει η άμυνα

5' Οφσάιντ ο Ζάιρο, που πήγε να φύγει στην πλάτη της άμυνας. Πρόλαβε να μπλοκάρει πάντως και ο Λοντίγκιν.

7' Πρώτο κόρνερ για την Πάφο, περνά ανεκμετάλλευτο.

13' Σέντρα από δεξιά προς τον Ζάιρο, πρόλαβε να μπει στην φάση ο Βαγιαννίδης - κόρνερ

21' Ένιωσε μια ενόχληση ο Ίβουσιτς, μικρή διακοπή στο παιχνίδι.

23' Ζέκα αντί Γεντβάι, με τον Αράο να γυρίζει στα στόπερ.

25' Μετά από κόρνερ πήρε την κεφαλιά ο Βαγιαννίδης, η μπάλα πολύ άουτ

26' Ο Τάνκοβιτς βγήκε τετ-α-τετ με τον Λοντίγκιν, ο οποίος μπλόκαρε την μπάλα!

31' Ο Βιλένα έκανε προσποίηση και σουτ, η μπάλα κόντραρε.

33' Γύρισμα του Μαντσίνι στον Γερεμέγεφ, ο οποίος σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι από την μικρή περιοχή!

43΄ Έξυπνη κάθετη του Ζάιρο, σταματά ο Λοντίγκιν το τετ-α-τετ του Τάνκοβιτς!

45' Λήξη πρώτου μέρους χωρίς καθυστερήσεις.

46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

50' Κίτρινη σε Ααράο και Τζούρισιτς

54' Σέντρα σουτ του Κορέια, σε κόρνερ ο Ντραγκόφσκι.

66' Κίτρινη στον Ζέκα

81' Μεγάλη ευκαιρία με τον Τσοκάι να κάνει το σουτ και τον Ίβουσιτς να διώχνει σε κόρνερ

90' Κίτρινη στον Τβουμάσι

90+1': Μεγάλο λάθος του Νίκα, πρόλαβε να βγει ο Ντραγκόφσκι

Τέλος αγώνα!

Οι 11άδες των δύο ομάδων:

Πάφος FC: Ίβουσιτς, Μελούσο, Κβίντα, Γκολντάρ, Μπρούνο, Ζάιρο, Τάνκοβιτς, Ναμ, Ντράγκομιρ, Πελάζιο, Κορέια.

Στον πάγκο οι: Γκρέις, Τσίκατς, Μιχαήλ, Γκλεμπς, Ελία, Ναγκά, Πηλέας, Ζάιρ ντε Μπρίτο, Εύζωνας, Βαλακάρι, Τουμάσι, Νταλίνια, Κολώτας.

Παναθηναϊκός: Λοντίγκιν, Βαγιαννίδης, Κώτσιρας, Σένκεφελντ, Γεντβάι, Αράο, Βιλένα, Λημνιός, Μαντσίνι, Τζούρισιτς και Γερεμέγεφ.

Στον πάγκο οι: Ντραγκόφσκι, Λίλο, Φικάι, Κάτρης, Πέρεθ, Ζέκα, Τσοκάι, Νίκας, Μπρέγκου, Μπακασέτας, Κυριόπουλος, Νταμπίζας.