Πεντάρα με ανατροπή για τη Σαλαμίνα

Η Νέα Σαλαμίνα κέρδισε εύκολα τον Π.Ο Ξυλοτύμπου με 5-2 έπειτα από ανατροπή, σε μια φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο «Αμμόχωστος».

Στο 18ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Πική, αλλά προτού συμπληρωθεί το 1ο ημίχρονο, οι ερυθρόλευκοι γύρισαν το παιχνίδι, με τους Μαυρίτσιο (23’) και Σίμπσον (44’ πεν.)

Στο πλαίσιο 2φιλικής αναμέτρησης  η Νέα Σαλαμίνα επικράτησε με 5-2 στο N.Papas Group Αμμόχωστος Επιστροφή της Π.Ο Ξυλοτύμβου.

Στην επανάληψη η Σαλαμίνα πέτυχε ακόμη τρία γκολ, με τον Κίνγκσλει να σκοράρει δις (52', 70’) και τον Χρίστου να κάνει το 5-1 (85’). Τρία λεπτά πριν το τέλος ο Γουίλιαμ έγραψε το τελικό αποτέλεσμα.

Νέα Σαλαμίνα: Κίσσας, Σέζαρ, Σίπσον (65' Κονομής), Τσαμπούρης (65' Σαν Ρομάν), Χριστοφόρου, Κορέια, Παναγή, Ελουντού (46' Κίνγκσλει), Μαουρίτσιο (75' Χρίστου), Ρέινολτς, Λαμπό (55' Μαριάνοβιτς)

Ξυλοτύμπου: Λοίζου, Νικηφόρου, Κορόμα, Ταραλίδης, Βέλκοφ, Ταύρου, Μανώλη, Μιχαήλ, Κέκκου, Πική, Παντά.