ΑΕΛ-Ανόρθωση 1-2: Μίλησε στο τέλος ο Χαραλάμπους και έκρινε το φιλικό!

Η Ανόρθωση πήρε τη φιλική νίκη με 1-2 κόντρα στην ΑΕΛ στο «AlphaMega Stadium».

Κόλμαν και Οκκάς είχαν την ευκαιρία να δοκιμάσουν διάφορα πράγματα και να βγάλουν χρήσιμα συμπεράσματα για την αγωνιστική ετοιμότητα των παικτών τους.

Η ΑΕΛ ήταν η ομάδα που άνοιξε το σκορ στο 66ο λεπτό. Σκόρερ ο Μάμας ο οποίος μπήκε στην αντίπαλη εστία και με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Η απάντηση της Ανόρθωσης ήρθε στο 82ο λεπτό με πέναλτι του Σπόλιαριτς.

Στις καθυστερήσεις η ομάδα της Αμμοχώστου το γύρισε με κεφαλιά του Χαραλάμπους και τελικά πήρε τη νίκη με 1-2.

Η εξέλιξη του αγώνα:

-Αρχίζει το φιλικό.
9' Σουτ του Ρόγκουλιτς, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ.
15' Σουτ από τον Μάμα, αποκρούει ο Ζίβκοβιτς.
18' Νέο σουτ, αυτή την φορά από τον Μακρή, έξω η μπάλα.
21' Ο Σινγκ μπήκε με ταχύτητα στην αντίπαλη περιοχή, όμως δεν κατάφερε να νικήσει τον Ζίβκοβιτς μετά από πλασέ που επιχείρησε.
45' Κεφαλιά του Λουκά, μαζεύει ο Ζίβκοβιτς.
Τέλος ημιχρόνου.
Αρχίζει το δεύτερο ημίχρονο.
50' Κεφαλιά τουΤεϊσέιρα, έξω η μπάλα.
63' Σουτ από τον Μουσοντά εκτός περιοχής, λίγο έξω η μπάλα.
79' Σουτ του Φιλιώτη μπλοκάρει ο Κεραυνός.
66' ΓΚΟΛ 1-0 η ΑΕΛ. Ο Μάμας μπήκε στην αντίπαλη περιοχή και με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
82' Πέναλτι για την Ανόρθωση. Ο Σπόλιαριτς που ανέλαβε την εκτέλεση ήταν εύστοχος για την ισοφάριση σε 1-1.
90+1 ΓΚΟΛ 1-2 η Ανόρθωση με κοντινή κεφαλιά του Χαραλάμπους.