Ανόρθωση-ΑΕΚ 1-1: Θετικό πρόσημο και συμβιβασμός στο «ΠΑΠ»

Ανόρθωση και ΑΕΚ έμειναν στην ισοπαλία στο δυνατό μεταξύ τους φιλικό στο «Αντώνης Παπαδόπουλος» (1-1). Από ένα γκολ για τις δύο ομάδες. Σκόρερ για την Ανόρθωση ο Κονσεισάο στο πρώτο ημίχρονο, απάντησε η ΑΕΚ στο β’ με τον Σολ.

Η ΑΕΚ που είναι στο ψάξιμο για τον αντικαταστάτη του Φεράντο στον πάγκο, είχε καλά διαστήματα στη σημερινή αναμέτρηση με την Ανόρθωση, ο Αλομέροβιτς έπαιξε για ένα 45άλεπτο, ενώ όσον αφορά την «Κυρία», είχε θετικό πρόσημο στο φιλικό.

Οκτώ αλλαγές ο Κύπριος τεχνικός, 7 ο υπηρεσιακός της ΑΕΚ και αναλυτής της ομάδας Ντάνι Πέρεζ.

Ανόρθωση: Ζίβκοβιτς, Κονσεισάο (54′ Σταμούλης), Κίκο (74′ Μάρκου), Μλάντοβιτς, Τεσέιρα (74′ Πασχάλη), Μουκάμπι, Αρτυματάς (74′ Μιχάλας), Χρυσοστόμου (74′ Γ.Ιωάννου), Ρόγκουλιτς (74′ Στ.Χαραλάμπους), Γούλερι (74′ Γ.Ιωάννου), Λόπες (74' Χαραλάμπους)

ΑΕΚ: Αλομέροβιτς, Εκπολό, Γκαρσία (62' Νάλι), Ρομπέρζ (62' Μιραμόν), Μιλίτσεβιτς, Σουάρεθ (62' Λέδες), Ναούμ (69' Ντίμερς), Φαράζ (87' Βασιλείου), Γκάμα (62' Σολ), Τσακόν (69'Ευρυπίδου), Καμπρέρα

Κίτρινες: / Σουάρεθ, Ρομπέρζ, Λέδες

Η εξέλιξη του αγώνα:

ΤΕΛΙΚΟ Ανόρθωση-ΑΕΚ 1-1

3 λεπτά ο έξτρα χρόνος

Βίντεο: Δεν το κατάφερε ο Καμπρέρα, το πέτυχε ο Σολ

71' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ και 1-1 με Σολ - Αρχικά ο Καμπρέρα εκτέλεσε το πέναλτι, ο Ζίβκοβιτς απέκρουσε και στην επαναφορά της μπάλας ο Σολ έφερε το παιχνίδι στα ίσα

70' Πέναλτι για την ΑΕΚ, το κερδίζει ο Καμπρέρα από τον Σταμούλη

Ποτέ δεν τους ξεχνούν! (φωτογραφίες)

62′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για την Ανόρθωση. Η μπάλα ξανά πάλι στην γραμμή αποκρούεται αυτή τη φορά από τους αμυντικούς της ΑΕΚ σε πλασέ του Ρόγκουλιτς

60′ Διπλή ευκαιρία για την Ανόρθωση. Σουτ από Γούλερι η μπάλα σταματάει στο δοκάρι και στην εξέλιξη το πλασέ του Ρόγκουλιτς σταμάτησε πάνω στην γραμμή από τον Μιλίτσεβιτς

58' Ευκαιρία για Ανόρθωση με σουτ από τον Ρόγκουλιτς, ο Παρασκευάς σε ετοιμότητα αποκρούει σε κόρνερ

51' Ανέβασμα από Λόπες, κάνει τη μπαλιά για Γούλερι, όμως ο Μιλίσεβιτς διώχνει σε κόρνερ τελευταία στιγμή

47' Καλή στιγμή για την ΑΕΚ, το σουτ του Καμπρέρα όμως καταλήγει σε κόρνερ

Αρχίζει τώρα το β' ημίχρονο

ΗΜΙΧΡΟΝΟ Ανόρθωση-ΑΕΚ 1-0

Βίντεο: Άψογη εκτέλεση φάουλ και γκολ ο Κονσεϊσάο

37' ΓΚΟΛ για την Ανόρθωση και 1-0 με Κονσεισάο μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ!

35' Συρτό σουτ από Λόπες στην πρώτη τελική της Ανόρθωσης, αποκρούει ο Αλομέροβιτς

Ο κόσμος στο «ΠΑΠ» (φωτογραφίες)

27' Καλή κίνηση από Ανόρθωση, ο Γκαρσία τελευταία στιγμή απομακρύνει

19′ Σουτ του Εκπολό, η μπάλα ψηλά πάνω από τα δοκάρια

9' Σουτ του Φαράζ για την ΑΕΚ στην πρώτη τελική του αγώνα, η μπάλα δίπλα από την εστία του Ζίβκοβιτς

8' Το 0-0 παραμένει χωρίς τελική για τις ομάδες

Πρώτο φάουλ για την ΑΕΚ σε καλό σημείο - Ο Γκάμα το εκτελεί με το δεξί, η μπάλα στο τείχος της Ανόρθωσης

Σέντρα στην αναμέτρηση, Ανόρθωση-ΑΕΚ 0-0