Ιδιάκεθ: "Δεν ανησυχώ ότι σκοράραμε μόνο από το σημείο του πέναλτι"

Δείτε τι δήλωσε μετά το τέλος του αγώνα στην Αρένα από πλευράς ΑΕΚ ο Ιμανόλ Ιδιάκεθ μετά το 2-2 και την ισοπαλία με την Ομόνοια.

Οι δηλώσεις του Ιμανόλ Ιδιάκεθ:

"Ήταν ένα πολύ καλό παιχνίδι από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό. Υπήρχαν ενδιαφέροντα διαστήματα. Στο πρώτο 20αλεπτο είχαμε απίστευτη απόδοση, είχαμε και το χαμένο πέναλτι. Μετά η Ομόνοια με αρκετή ταχύτητα πήρε το παιχνίδι στις αντεπιθέσεις, ανεβήκαμε όμως στη συνέχεια. Προσπαθήσαμε να πάμε με το προβάδισμα στα αποδυτήρια. Δεν έπρεπε σε καμία περίπτωση να δεχθούμε το γκολ στο ημίχρονο. Στο δεύτερο το πλάνο ήταν ξεκάθαρο. Είχαμε την ευκαιρία του Τρισκόφσκι και αμέσως δεχθήκαμε το γκολ. Καταφέραμε στην τελική να πάρουμε το βαθμό της ισοπαλίας, ωραίο θέαμα για τους φιλάθλους. Θέλαμε τους 3 βαθμούς αλλά το αποτέλεσμα δεν ήταν... κακό. Όταν έχεις 3 πέναλτι στο ίδιο παιχνίδι σημαίνει ότι είσαι στην περιοχή συνέχεια του αντιπάλου. Αυτός είναι ο λόγος και αυτό συνέβη και σήμερα. Είναι απόρεια του τρόπου του παιχνιδιού μας αυτό. Ο αντίπαλος τερματοφύλακας έκανε απίστευτες αποκρούσεις, είμαι χαρούμενος για την εικόνα και δεν ανησυχώ τ' ότι σκοράραμε μόνο από το σημείο του πέναλτι".