Μεγάλη δυστοκία

Η ΑΕΛ δεν φάνηκε ανταγωνιστική στο παιχνίδι με τον ΑΠΟΕΛ και μοιραία δέχτηκε την ήττα, ενώ για άλλη μια αναμέτρηση τη φετινή περίοδο δεν κατάφερε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα.

Οι «γαλαζοκίτρινοι» της Λεμεσού έδωσαν πέντε επίσημους αγώνες τη φετινή περίοδο και στη συντριπτική τους πλειοψηφία έμειναν άσφαιροι. Κατάφεραν να σκοράρουν μόνο στο παιχνίδι της δεύτερης αγωνιστικής απέναντι στην ΕΝΠ (2-0), ενώ δεν μπόρεσαν να νικήσουν τον αντίπαλο τερματοφύλακα στις αναμετρήσεις με τον Άρη για το Γιουρόπα Λιγκ (0-0 και 0-1) και στους αγώνες πρωταθλήματος με Ανόρθωση (0-0) και ΑΠΟΕΛ.

Σε αυτά τα πρώτα στάδια της σεζόν το γκολ φαίνεται να είναι πρόβλημα για την ΑΕΛ, με τον Ντούσαν Κέρκεζ να καλείται να βρει λύσεις ώστε η ομάδα του να αρχίσει να σκοράρει με περισσότερη ευκολία.