Φιλική τριάρα με δοκιμές και ευκαιρίες

Η Ομόνοια κέρδισε με 3-1 τον Άρη Λεμεσού σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο Ηλίας Πούλλος, με τον Χένινγκ Μπέργκ να δίνει ευκαιρίες στους παίκτες που μέχρι στιγμής δεν αγωνίστηκαν καθόλου ή έπαιξαν σε λίγα λεπτά.

Ο Νορβηγός τεχνικός είδε σε τι κατάσταση είναι οι παίκτες που δεν ήταν βασικοί στις πρώτες τέσσερις αγωνιστικές και δοκίμασε αρκετά πράγματα στο γήπεδο.

Τζιωνής, Κακουλλής και Κούσουλος σκόραραν τα γκολ της Ομόνοιας, ενώ μείωσε προσωρινά ο Κλεόφιλο.

Η εξέλιξη του αγώνα: (Ενημέρωση από την επίσημη Ομόνοια)

Τέλος αγώνα, νίκη με 3-1 για την Ομόνοια

78' Εντυπωσιακή επέμβαση του Παναγή σε δυνατό σουτ εκτός περιοχής

ΓΚΟΛ 3-1 για την Ομόνοια: Σέντρα του Μανρίκε από δεξιά, κεφαλιά του Κατελάρη, έδιωξε ασταθώς ο τερματοφύλακας και στην επαναφορά ο Κούσουλος έστειλε την μπάλα στα δίκτυα με κοντινό πλασέ

76' Δυνατό σουτ του Μίκου εκτός περιοχής, έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο τερματοφύλακας

75' Δυνατό σουτ του Ορτέγα, η μπάλα έξω

67' Σουτ του Φέλεκ, ο Χούμποτσαν απομακρύνει την μπάλα πάνω στη γραμμή της εστίας

57' Ο Άρης σκοράρει, αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ

54' Σουτ του Κλεόφιλο εντός περιοχής, ο Παναγή έδιωξε σωτήρια, η μπάλα πήρε ύψος, χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και απομακρύνθηκε

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

Χαραλάμπους στη θέση του Κακουλλή

45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου, 2-1 μπροστά στο σκορ η Ομόνοια

43' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Ορτέγα, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και έξω

40' ΓΚΟΛ 2-1: Ο Άρης μειώνει με κοντινό πλασέ του Κλεόφιλο

33' Ωραία συνεργασία των Ορτέγα και Μίκου, το πλασέ του πρώτου έδιωξε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας του Άρη

27' ΓΚΟΛ 2-0 για την Ομόνοια: Υπέροχη ατομική προσπάθεια του Κακουλλή, ο οποίος με ωραίο σουτ εκτός περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίκτυα για δεύτερη φορά.

21' ΓΚΟΛ 1-0 για την Ομόνοια: Συρτή σέντρα του Μανρίκε από αριστερά, κοντινή προβολή του Τζιωνή

20' Ωραία απόκρουση του Παναγή σε κοντινό πλασέ του Ντελμίρο

17' Σουτ του Κούσουλου, έξω

14' Κίτρινη στον Περέιρα

10' Κεφαλιά του Βίλντε η μπάλα πάνω από την εστία