Σοκ για την Ομόνοια, μεγάλη ανατροπή για την Πάφο

Η Πάφος έκανε μεγάλη ανατροπή (2-1) επί της Ομόνοιας και επέστρεψε στις νίκες μετά από τον αγώνα της πρώτης αγωνιστικής.

Οι πράσινοι προηγήθηκαν στο σκορ με τον Ντάρμπισαϊαρ στο 64’, ωστόσο η Πάφος έκανε μεγάλη ανατροπή με Μπεσάρα (69’) και Λαφράνς (88’). Εκεί που η Ομόνοια φαινόταν ότι είχε τον έλεγχο και είχε την ευκαιρία να προηγηθεί με 0-2, η Πάφος αντέδρασε και πέτυχε μια σπουδαία ανατροπή επί της Ομόνοιας που ηττήθηκε για πρώτη φορά στη φετινή σεζόν.

Η Ομόνοια συνεχίζει την αρνητική παράδοση στην Πάφο, αφού έφτασε τις τέσσερις σερί ήττες από την ομώνυμη ομάδα.

Δείτε το LIVE ΕΔΩ.

Διπλή ευκαιρία η Ομόνοια, καλύτερη στη συνέχεια η Πάφος

Η Ομόνοια μπήκε κάπως καλύτερα στο παιχνίδι και νωρίς βρήκε δυο μεγάλες ευκαιρίες να προηγηθεί. Στο 8ο λεπτό ο Λάνγκ από κοντά σημάδεψε αντίπαλο πάνω στην γραμμή και ακολούθως ο Γκόμεθ έστειλε την μπάλα έξω. Μετά το καλό ξεκίνημα της Ομόνοια, η Πάφος ισορρόπησε και ήταν καλύτερη για περίπου ένα δεκάλεπτο. Οι γηπεδούχοι είχαν ένα πολύ καλό δεκάλεπτο, ωστόσο δεν κατάφεραν να το εκμεταλλευτούν και να σκοράρουν.

1-0 με Ματ

Η Ομόνοια μετά τα πρώτα λεπτά του β’ ημιχρόνου, άρχισε να ανεβάζει ρυθμό και με μια υπέροχη ενέργεια των Λέσιακς και Τιάγκο, στο 64’ ο Ντάρμπισαϊαρ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα ανοίγοντας το σκορ για τους πράσινους.

Μεγάλη ευκαιρία για την Ομόνοια, γκολ η Πάφος

Η Ομόνοια στο 69’ έχασε μεγάλη ευκαιρία να κάνει το 0-2, ωστόσο στη συνέχεια της φάσης, η Πάφος βρήκε τον τρόπο να ισοφαρίσει με σουτ του Μπεσάρα μετά από αντεπίθεση.

Ανατροπή με Λαφράνς

Στο 88’ η Πάφος έκανε μεγάλη ανατροπή σε 2-1, με τον Λαφράνς να σκοράρει εύστοχα τον Ουζόχο από κοντά.

Πάφος: Ρούτκο, Γουίλιαμς, Σιρόκ (85’ Ράσιτς), Λαφράνς, Βαλεριάνος, Μπεσάρα, Πανός, Αρατζούρι, Σακό (61’ Βα), Πάντσεον, Νέμετς

Ομόνοια: Ουζόχο, Λούφτνερ, Λάνγκ, Λέστσιακς, Μαυρίας, Κούσουλος, Γκόμεθ, Εζρά (78’ Χριστοφή), Τιάγκο, Μίκου(78’ Ορτέγα), Ντάρμπισαϊαρ