Τζέρεμι Στιλ: "Μετά το τρίτο γκολ, το παιχνίδι τελείωσε"

Οι δηλώσεις του υπηρεσιακού προπονητή της Πάφου Τζέρεμι Στιλ, μετά την ήττα με 3-0 από τον καλύτερο ΑΠΟΕΛ.

Οι δηλώσεις του Τζέρεμι Στιλ:

«Είχαμε ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο, δώσαμε πίεση και ένταση, μείναμε στο πλάνο μας. Το εκτελέσαμε καλά, εκτός από τα γκολ που δεχθήκαμε. Ο ΑΠΟΕΛ έχει ποιότητα και σίγουρα όταν κάπου σβήσεις έστω και για ελάχιστο το πληρώνεις. Πιστέψαμε σε αυτό το παιχνίδι, στο ημίχρονο θεωρούσαμε ότι τίποτα δεν είχε χαθεί. Μετά το τρίτο γκολ, το παιχνίδι ουσιαστικά τελείωσε. Κάναμε πρόοδο και στον αγωνιστικό χώρο και στις προπονήσεις. Σήμερα δημιουργήσαμε ευκαιρίες σε σχέση με τους προηγούμενους αγώνες. Το αποτέλεσμα είναι απογοητευτικό, όμως υπάρχουν θετικά, όπως η ένταση και η προσήλωση στο στόχο. Οι ιδιοκήτες δουλεύουν αρκετά για τον νέο προπονητή. Σιγά-σιγά ανεβαίνει η ψυχολογία μας και είναι και αυτό αρκετά σημαντικό».