Ομόνοια: 44 μέρες, 11 ημίχρονα, 496 λεπτά

Πολλές οι διαφορές της Ομόνοιας, όχι μόνο σε σχέση με πέρσι, αλλά και αν την συγκρίνεις και με τα προηγούμενα χρόνια. Ουσιαστικά κάνει την καλύτερη της παρουσία από τη χρονιά 11-12. Αυτό που προκαλεί εντύπωση είναι η εξαιρετική αμυντική απόδοση, με τους «πράσινους» να δέχονται μόλις 6 γκολ. Τα τέσσερα σε πακέτα των δύο (με ΑΕΚ, Πάφο) και τα άλλα δύο με Ολυμπιακό και Εθνικό.

-              Με δύο λόγια, η Ομόνοια κράτησε σε 9 αγώνες το μηδέν παθητικό.

Το γκολ στο Δασάκι στις 2 Νοεμβρίου ήταν και το τελευταίο που δέχτηκαν οι «πράσινοι». Σημειώθηκε στο 44΄.

-              Συνεπώς το «καθαρό μητρώο» κρατά εδώ και  πέντε αγώνες. Αριθμητικά, 44 μέρες, 11 ημίχρονα και συνολικά 496 λεπτά (καθαρά στατιστικά, αφού σε τέτοιες περιπτώσεις δεν καταγράφονται τα λεπτά καθυστερήσεων).

Οι αμυντικές επιδόσεις έχουν διαδραματίσει τεράστιο ρόλο στην πορεία της Ομόνοιας, που πέτυχε αυτό που έπρεπε να κάνει εδώ και πολλά χρόνια. Να έχει σφριγηλή άμυνα, τερματοφύλακα επιπέδου σε συνδυασμό με την ποιότητα στην επίθεση. Σκοράρει, δεν δέχεται γκολ, κερδίζει.