Ήττα στο Παραλίμνι για την Ομόνοια

Ήττα με 2-1 γνώρισε η Ομόνοια από την ΕΝΠ, σε φιλικό προετοιμασίας που έγινε  στο «Τάσος Μάρκου».

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν από πολύ νωρίς το σκορ, αφού ο Ανδρέου τους έβαλε σε θέση οδηγού από το πρώτο λεπτό με εκτός περιοχής σουτ. Η ισοφάριση των «πρασίνων» ήρθε στο 65’ με πλασέ του Ραμίρες μετά από πάσα του Μόντες, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται υπέρ των «βυσσινί» στο 88’ με εκτός περιοχής σουτ του Βαλιάνου.

Πρόβλημα προέκυψε με τον Γκαφούρ, ο οποίος στο 36’ έδωσε την θέση του στον Βύντρα.

Δείτε εδώ φωτογραφίες από τον αγώνα.

Οι εντεκάδες των δύο ομάδων

ΕΝΠ: Κλεβμάν, Ολίβα, Γκράντ, Αγγελή, Εκίθα, Ενόχ, Ριέρα, Ανδρέου, Ζάρατε, Ουντόζι, Κολοκούδιας.

Ομόνοια: Παναγή, Πρτσε, Γκαφούρ, Τζαΐλσον, Μανρίκε, Λοέ, Σοάρες, Ζίβετς, Αντόνια, Εντρένα, Ραμίρες.

Θυμηθείτε τη ζωντανή περιγραφή του αγώνα από το γραφείο Τύπου της Ομόνοιας:

93': Δυνατό σουτ εκτός περιοχής από τον Τζαρσίνιο, αποκρούει ο τερματοφύλακας

90': Μακρινό συρτό σουτ του Χριστοφή, η μπάλα περνά μόλις δίπλα από το αριστερό δοκάρι

88' ΓΚΟΛ 2-1: Παίρνει προβάδισμα η ΕΝΠ, από σουτ εκτός περιοχής του Βαλιάνου

79': Φώτη και Γκρίνιτζ στη θέση των Πρέτσε και Ραμίρεζ

77': Ευκαιρία για την ΕΝΠ, η μπάλα στο δεύτερο δοκάρι, ομως το σουτ φεύγει ψηλά έξω

71': Κούσουλος και Λόπεζ στη θέση των Τζαϊλσον και Μανρίκε

68': Μεγάλη ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ, ο Ραμίρεζ σουτάρει από το ύψος του πέναλτι και στέλνει τη μπάλα μόλις έξω

67': Ο Αλμπίν περνά στη θέση του Λόε

65' ΓΚΟΛ 1-1: Μετά από κάθετη πάσα του Μόντες, ο Ραμίρεζ σκοράρει με πλασέ

62': Δυνατό σουτ του Ραμίρεζ από το ύψος της περιοχής, αποκρούει δύσκολα ο τερματοφύλακας

56': Ενρίκες, Χριστοφή και Μόντες στη θέση Άλεξ, Ζίβετς και Εντρένα

53': Σουτ του Ζίβετς από το ύψος της περιοχής, η μπάλα περνά πάνω από τα δοκάρια

48’: Μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Βύντρα δεν πρόλαβε από το δεύτερο δοκάρι να κάνει την κεφαλιά

Έναρξη Β' μέρους.

Τέλος πρώτου μέρους.

40’: Ο Ραμίρεζ βρέθηκε απεναντι από τον τερματοφύλακα, έκανε το συρτό σουτ, το οποίο αποκρούστηκ

36': Αναγκαστική αλλαγή για την ΟΜΟΝΟΙΑ, Βύντρα στη θέση του Γκαφούρ

34': Σουτ του Εντρένα πλαγιά από το ύψος της περιοχής, απέκρουσε ο τερματοφύλακας

20’: Κάθετη μπαλιά του Ζίβετς στον Εντρένα, που κάνει το παράλληλο γύρισμα στον Ραμίρεζ, ωστόσο έδιωξε την τελευταία στιγμή ο αμυντικός

17': Ο Ουντοτζι προσπάθησε από το κέντρο να σκοράρει, ομως η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια.

15’: Ο Τζαρσίνιο επιχείρησε από πλαγιά θέση να πλασάρει τον τερματοφύλακα, όμως η μπάλα έφυγε μόλις πανω από το δοκάρι.

14’: Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Λοέ έκανε την κοντινή κεφαλιά, την οποία απέκρουσε σωτήρια ο τερματοφύλακα.

1’ Ανοίγει το σκορ η ΕΝΠ (1-0) με δυνατό σουτ εκτός περιοχής από τον Ανδρέου

Άρχισε ο αγώνας.

Ομόνοια: Παναγή, Πρότσε, Γκαφόρ, Τζαϊλσον, Μανριγκέ, Λοέ, Άλεξ Σοάρες, Ζίβετς, Ζαρζίνιο, Εντρένα, Ραμίρεζ.