Κρίθηκε από ένα αυτογκόλ (pics)

Ένα αυτογκόλ ήταν αρκετό για να κρίνει το αποτέλεσμα του φιλικού αγώνα που έγινε στο ΓΣΖ ανάμεσα στη Νέα Σαλαμίνα και την Ομόνοια, στο οποίο οι πράσινοι επικράτησαν με 1-0.

Το γκολ σημειώθηκε στο 48’ μετά από ενέργεια και μπαλιά του Χριστοφή, με την μπάλα να κτυπά στον Φραγκέσκου και να καταλήγει στα δίχτυα της Νέας Σαλαμίνας.

Στα αξιοσημείωτα του αγώνα η πρώτη εμφάνιση των Κούσουλου και Μαργκάσα απέναντι στις πρώην ομάδες τους.

Δείτε μέσα από τη σελίδα μας στο facebook φωτογραφίες από την αναμέτρηση.

Θυμηθείτε πώς κύλησε το παιχνίδι μέσα από τις κυριότερες φάσεις:

90' Τέλος αγώνα.

84': Διαγώνιο σουτ του Εντρένα από αριστερά, αποκρούει ο τερματοφύλακας

83': Τρίτη αλλαγή για την ΟΜΟΝΟΙΑ, Εντρένα στη θέση του Μόντες

73': Κάθετη πάσα του Άλεξ στον Τζαϊλσον, που επιχείρησε το διαγώνιο σουτ, ομως απέκρουσε δύσκολα ο τερματοφύλακας

70': Ο Τζαϊλσον περνά στον αγώνα στη θέση του Χριστοφή

70': Δυνατό σουτ του Άλεξ εκτός περιοχής, η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και έφυγε έξω

64': Πρώτη αλλαγή για την ΟΜΟΝΟΙΑ, Ζίβετς στη θέση του Τζαρσίνιο

63': Ευκαιρία για τη Νέα Σαλαμίνα, η κεφάλια εντός περιοχής του Ντομίγκεζ κατέληξε στην αγκαλιά του Μεχίας

55': Ο Χριστοφή κατεβάζει με το κεφάλι στον Μόντες, ο Ισπανός σουτάρει από το ύψος της περιοχής στέλνοντας τη μπάλα ψηλά έξω

48': ΓΚΟΛ για την Ομόνοια! Ατομική ενέργεια του Χριστοφή από δεξιά, το παράλληλο γύρισμα βρίσκει στον Φραγκέσκου και η μπάλα πάει στα δίκτυα. 0-1 το σκορ.

46': Μεγάλη ευκαιρία για την Ομόνοια. Μετά από συρτή μπαλιά του Σοάρες από δεξιά, ο Χριστοφή βρέθηκε σε θέση βολής από το ύψος του πέναλτι, αναγκάζοντας τον τερματοφύλακα σε δύσκολη επέμβαση

46' Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου

45' Τέλος ημιχρόνου, στο 0-0 το σκορ.

41': Μετά από απομάκρυνση του τερματοφύλακα, ο Λόπες πλάσαρε από μακριά στο κενό τέρμα, όμως η μπάλα κτύπησε σε αμυντικό και πέρασε λίγο έξω σε κόρνερ

34': Σουτ του Χριστοφή εκτός περιοχής, η μπάλα έφυγε έξω

31': Ο Τζαρσίνιο βρέθηκε απέναντι από τον Βεσελόφσκι, έκανε το συρτό σουτ, όμως ο τερματοφύλακας απέκρουσε

29': Μετά από γύρισμα του Λόπες από αριστερά, ο Χριστοφή έκανε το σουτ από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα κτύπησε σε αμυντικό και κατέληξε κόρνερ

3': Ευκαιρία για την Νέα Σαλαμίνα, με πλασέ του Κινγσλεϊ έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, το οποίο απέκρουσε ο Μεχίας

1' Έναρξη του αγώνα.

Εντεκάδες

Νέα Σαλαμίνα: Βεσελόφσκι, Ντομίνγκες, Γκολομπάρτ, Φραγκέσκου, Παύλου, Μαργκάσα, Κωστή, Κίνγκσλεϊ, Τιάγκο, Κορέια, Ελουντού.

Ομόνοια: Μεχίας, Βύντρα, Πρτσε, Κούσουλος, Λόπεθ, Ενρίκες, Σοάρες, Μόντες, Ζαρτσίνιο, Ραμίρες, Χριστοφή.