Έμειναν στο μηδέν και έχασαν την ευκαιρία

Ισόπαλο χωρίς τέρματα έληξε το ΑΕΚ-Νέα Σαλαμίνα, με τις δυο ομάδες να χάνουν την ευκαιρία να μειώσουν τη διαφορά από τις πιο πάνω θέσεις μετά τις απώλειες που προέκυψαν.

Η ΑΕΚ έχασε την ευκαιρία να πλησιάσει την κορυφή και η Νέα Σαλαμίνα να μειώσει από την 6η θέση της βαθμολογίας, ενόψει της τελευταίας αγωνιστικής.

Σε ένα παιχνίδι που δεν πρόσφερε κάτι το ιδιαίτερο, ΑΕΚ και Νέα Σαλαμίνα πήραν από ένα βαθμό και έχασαν την ευκαιρία να πλησιάσουν τις πιο πάνω θέσεις.

Η ΑΕΚ πάει στους 32 βαθμούς και η Σαλαμίνα στους 25.

Καλύτερα η ΑΕΚ

Η ΑΕΚ μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και βρήκε τις πρώτες καλές ευκαιρίες με Τρισκόφκσι και Τρουγιόλς. Στο 8’ και στο 12’ ο Κίσσας ήταν σταθερός και με δύσκολες αποκρούσεις κράτησε το μηδέν.

Ισορρόπησε και έχασε μεγάλες ευκαιρίες

Με την πάροδο του χρόνου, η Νέα Σαλαμίνα πατούσε καλύτερα και σε διάστημα τεσσάρων λεπτών (19’ και 23’) έχασε μεγάλες ευκαιρίες με Ελουντού να σημαδεύει το δοκάρι και Ρομάν να κάνει το πλασέ και τον Τόνιο να αποκρούει.

Στη συνέχεια και μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, η Νέα Σαλαμίνα ήταν καλύτερη και είχε 2-3 καλές προϋποθέσεις να ανοίξει το σκορ, χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Χαμηλός ο ρυθμός, χωρίς τίποτα το ιδιαίτερο

Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, οι δυο ομάδες δεν είχαν καλό ρυθμό σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι. ΑΕΚ και Νέα Σαλαμίνα δεν μπορούσαν να πετύχουν την τελική πάσα, με αποτέλεσμα να μην μπορούν να απειλήσουν.

Μέχρι το τέλος του αγώνα, καμία ομάδα δεν μπόρεσαν να πετύχουν κάποιο γκολ και έμειναν στο 0-0.