Live: Ερμής-Ομόνοια 1-2

Ο Ερμής υποδέχεται την Ομόνοια στο ΓΣΖ στην τελευταία πρόβα των δύο ομάδων πριν τις αναμετρήσεις τους για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος το ερχόμενο Σαββατοκύριακο, κόντρα σε ΑΕΛ και Αλκή αντίστοιχα.

Η εξέλιξη του αγώνα:

90' Τέλος αγώνα.

90’: Ο Εντρένα μπήκε από πλαγιά στην περιοχή, το σουτ του όμως έφυγε ψηλά έξω

80': Εκτέλεση φάουλ του Γκόμεθ από δεξία στο δεύτερο δοκάρι, ο Ζίβετς με πλασέ έστειλε τη μπάλα έξω

76': Όγδοη και τελευταία αλλαγή για την ΟΜΟΝΟΙΑ, Γκρίνιτς στη θέση του Νταρπισάιαρ

74': Ο Ζίβετς έδωσε στον Νταρπισάιαρ στο ύψος της περιοχής, το σουτ του οποίου απέκρουσε ο Αραμπατζής

72': Ο Κούσουλος περνάει στον αγώνα στη θέση του Πρετσέ

66': Τζαρσίνιο στη θέση του Μόντες

65': Μακρινό δυνατό σουτ του Γκόμεθ, η μπάλα χτύπησε στο αριστερό δοκάρι του Αραμπατζή

54': Ευκαιρία για τον Ερμή από σουτ εντός περιοχής του Κατσατή, αποκρούει με τα πόδια ο Μεχίας

46': Πέντε αλλαγές με το ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου για την ΟΜΟΝΟΙΑ: Μανρίκε, Γκαφούρ, Γκόμεθ, Ζίβετς και Εντρένα, στις θέσεις των Λόπες, Βύντρα, Ενρίκεζ, Χριστοφή και Ραμίρεζ

45' Tέλος ημιχρόνου.

45': Δίπλη επέμβαση του Μεχίας, μετά από σουτ του Ντεβεσά από το ύψος της περιοχής και κοντινή προβολή στη συνέχεια

37': Ευκαιρία για τον Ερμή από κεφαλιά του Μαλόν, έπειτα από κόρνερ, η μπάλα χτύπησε στην εξωτερική πλευρά των δικτύων

37': Σουτ εκτός περιοχής του Πουτζουρή, διώχνει σε κόρνερ ο Μεχίας

24' ΓΚΟΛ 1-2: Ατομική ενέργεια του Μόντες, ο οποίος δοκίμασε σουτ από το ύψος της περιοχής στέλνοντας τη μπάλα στη γωνία του Αραμπατζή

21': Εκτέλεση κόρνερ του Μόντες από δεξία, ο Ενρίκεζ κέρδισε τη κεφαλιά και έστειλε τη μπάλα μόλις έξω

15' ΓΚΟΛ 1-1: Σέντρα του Τζαϊλσον στο δεύτερο δοκάρι, ο Ραμίρεζ κατέβασε με το κεφάλι στον Ενρίκεζ ο οποίος σημάδεψε με πλασέ το δοκάρι και ο Πρετσέ σκόραρε στην επαναφορά με κεφαλιά.

12': Σέντρα του Χριστοφή από δεξιά, ο Ραμίρεζ έκανε το σουτ στη κίνηση, ομως η μπάλα έφυγε παράλληλα από την εστία

11': Ατομική προσπάθεια του Τζαϊλσον, την οποία ολοκλήρωσε με σουτ από το ύψος της περιοχής, ωστόσο απέκρουσε ο τερματοφύλακας σε κόρνερ

4' ΓΚΟΛ 1-0: Ο Ερμής ανοίγει το σκορ με σουτ εκτός περιοχής του Ντεβεσά

3': Ο Ραμίρεζ κατέβασε με το κεφάλι στον Ντάρπισαιαρ, ο οποίος πλάσαρε από το κοντά στέλνοντας τη μπάλα λίγο έξω

1' Άρχισε το παιχνίδι

Εντεκάδες

Ερμής: Αραμπατζής, Ψάλτης, Ταραλίδης, Μαλόφ, Βοκλόφ, Πουτζουρής, Ρίβας, Φυλακτού, Κατσιατή, Κεϊτά, Κιπιάνι.

Ομόνοια: Μεχίας, Βύντρα, Πρτσε, Τζαΐλσον, Λόπες, Ενρίκες, Α. Σοάρες, Μόντες, Ραμίρες, Χριστοφή, Ντάρμπισαϊαρ.