Μόνη πρώτη στην κορυφή

Την 13η νίκη της στη φετινή σεζόν πανηγύρισε σήμερα η Ομόνοια U14. Η Ομόνοια επανήλθε στις επιτυχίες, αφού κέρδισε εντός έδρας την ΠΑΕΕΚ με 4-1 και ανέβηκε μόνη πρώτη στην κορυφή της βαθμολογίας, στο +2 από τη δεύτερη θέση.

Η Ομόνοια ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, σημείωσε δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο και έφτασε δίκαια στη νίκη. Το πρώτο τέρμα προήλθε από αυτογκόλ και τα υπόλοιπα τρία σημείωσαν οι Χρίστου, Αποστόλου και Ανδρέου. Το μόνο που κατάφερε η ΠΑΕΕΚ ήταν να μειώσε στο τελευταίο λεπτό του παιχνιδιού σε 4-1.

Με το σημερινό «τρίποντο» η ομάδα ανέβηκε μόνη πρώτη στην κορυφή της βαθμολογίας με 42 βαθμούς, στο +2 από τη δεύτερη Ανόρθωση και απολογισμό 13 νίκες, 3 ισοπαλίες και 1 ήττα.

Επόμενο παιχνίδι, μετά τη διακοπή του πρωταθλήματος, το Σάββατο (5/1, 10:00) απέναντι στον Εθνικό Άσσιας εκτός έδρας.

Κέντικό, Μ. Γεωργίου, Μ. Πέτρου, Παναγιώτου, Χρίστου, Παπαδόπουλο, Αντρέου, Σωτηρίου, Νεοφύτου, Λάμπρου και Σταύρου