ΑΠΟΕΛ-Πάφος: Διπλό τίτλου μέσα στη Λευκωσία!

Στην τελική ευθεία μπήκε το πρόγραμμα της χρονιάς στο Πρωτάθλημα Νέων Κ-19 Α' Κατηγορίας Cablenet.

Αυτό το Σαββατοκύριακο περιλάμβανε στο μενού τα παιχνίδια της 24ης αγωνιστικής και σαφώς ξεχώρισε το ντέρμπι κορυφής ανάμεσα σε ΑΠΟΕΛ και Πάφο. Ο αγώνας μεταδόθηκε ζωντανά από την Cablenet, μεγάλοι νικητές οι φιλοξενούμενοι με 1-0 χάρης στο γκολ του Παπαστυλιανού στο 84'.

Μετά το ντέρμπι και μέχρι το τέλος του Πρωταθλήματος, ο ΑΠΟΕΛ θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Ολυμπιακό και εντός τη Νέα Σαλαμίνα. Η Πάφος στην 25η αγωνιστική θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τη Νέα Σαλαμίνα και στο φινάλε θα είναι γηπεδούχος με αντίπαλο την ΑΕΛ.

Η Πάφος προσπέρασε τον ΑΠΟΕΛ στη βαθμολογία, έφτασε τους 60 βαθμούς ενώ οι γαλαζοκίτρινοι παρέμειναν στους 58. Το Sportime σας μετέφερε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα.

- Τέλος στο παιχνίδι. Σπουδαία νίκη για την Πάφο με 1-0 επί του ΑΠΟΕΛ μέσα στη Λευκωσία

90' Πέντε τα λεπτά του έξτρα χρόνου

87' Μεγάλη η αγωνία στο ματς

84' Γκολ για την Πάφο! Ο Παπαστυλιανού από κοντά έκανε το σουτ και κέρδισε τον Κουπεπίδη για το 0-1

79' Δοκάρι για τον ΑΠΟΕΛ! Ο Τσουτσούκη εκτέλεσε το φάουλ, τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι

75' Στο 0-0 η αναμέτρηση, μπήκαμε στην τελική ευθεία

68' Πλασέ από τον Μπαντς, μαζεύει ο Κουπεπίδης

60' Κακός ο ρυθμός μέχρι τώρα, η σημαντικότητα του ντέρμπι δεν αφήνει τις ομάδες να ξεδιπλώσουν τις αρετές τους στο επιθετικό κομμάτι

46' Έναρξη στο 2ο μέρος

- Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, 0-0 το αποτέλεσμα

45' Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος

38' Στο 0-0 το ντέρμπι, λίγες οι καλές ευκαιρίες

30' Κόρνερ για την Πάφο. Εκτελέστηκε, απομακρύνουν οι αμυντικοί του ΑΠΟΕΛ

25' Καλός ο ρυθμός, οι δύο ομάδες προσπαθούν να φτιάξουν ευκαιρίες όμως το 0-0 παραμένει

18' Παραμένει το 0-0 στο ντέρμπι

15' Ο Βάκουλικ μάντεψε σωστά και απέκρουσε το πέναλτι του Σταύρου Γεωργίου

14' Πέναλτι για τον ΑΠΟΕΛ. Ο Τσουτσούκη το κέρδισε από τον Γεωργίου

9' Ο Μασάδο το πλασέ, άστοχος ο άσος της Πάφου

5' Σουτ του Βαλιαντή, έξω η μπάλα

1' Έναρξη στον αγώνα