Ομόνοια U12: Στον τελικό με Ανόρθωση

Την πρόκρισή της στον τελικό του Παγκύπριου πρωταθλήματος πανηγυρίζει η Ομόνοια U12 (κλιμάκιο Λεμεσού), καθώς στην ημιτελική φάση επικράτησε με 4-2 του ΘΟΪ.

Οι "πράσινοι" αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, ισοφάρισαν με τον Δημοσθένη Χρίστου στο 7΄, ωστόσο το ΘΟΪ πήρε ξανά προβάδισμα πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Η Ομόνοια στο δεύτερο μισό της αναμέτρησης υπερίσχυσε και αφού ισοφάρισε στο 40΄ με τον Δημοσθένη Χρίστου, πέτυχε άλλα δύο γκολ με τους Μάριο Ζήνωνος στο 42΄ και Ραφαήλ Σαμμά λίγο πριν το φινάλε.

Στον μεγάλο τελικό η Ομόνοια θα αναμετρηθεί με την Ανόρθωση, που απέκλεισε τη Nuovo Calcio στη διαδικασία των πέναλτι. Το παιχνίδι θα πραγματοποιηθεί την ερχόμενη Κυριακή, στις εγκαταστάσεις του ΓΣΠ.