Φιλική νίκη της Εθνικής Νέων επί του Ισραήλ

Με φιλική νίκη άνοιξε σήμερα ο κύκλος με τους φιλικούς αγώνες της Εθνικής μας ομάδας των Νέων ενόψει της συμμετοχής της στον Elite round του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος U19.

Στο Στάδιο της Αναγέννησης Δερύνειας νίκησε με 1-0 το Ισραήλ.

Αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου 0-0 σε ένα χρονικό διάστημα με λίγες ευκαιρίες μπροστά από τις δύο εστίες.

Στο 19ο  λεπτό ο Σάββας Νικολάου απέκρουσε πέναλτι που εκτέλεσε ο αρχηγός του Ισραήλ End Karzev.

Η Κύπρος αγωνίστηκε με τους Σ. Νικολάου, Κ. Σεργίου (67' Τρύφωνος), Λεμονάρης, Γ. Παπαδόπουλος, Ν. Παναγιώτου, Κωστή (67' Κ. Ηλία), Κατσαντώνης, Μ. Ιωάννου (82' Καραγιάννης), Γερολέμου(67' Κακουλλής), Τζιωνής (46' Ράσπας), Κ. Μιχαηλίδης (82' Παναγή).

Η Εθνική μας θα δώσει τις επίσημες υποχρεώσεις της τον ερχόμενο Μάρτιο στην Πορτογαλία και συγκεκριμένα στον έκτο όμιλο όπου εκτός από τους Πορτογάλους θα αντιμετωπίσει τη Σκοτία και την Τουρκία.

Το Ισραήλ  προετοιμάζεται επίσης για τη συμμετοχή του στον Elite round όπου κληρώθηκε στον πέμπτο όμιλο μαζί με τη Γαλλία, την Ελβετία και την Πολωνία.