Ήττα στην Ιορδανία (pics)

Κακή εμφάνιση και ήττα για το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα

Στο τελευταίο φιλικό πριν τους επίσημους αγώνες στο Πρωτάθλημα των Εθνών τον ερχόμενο Σεπτέμβριο, η Εθνική Κύπρου ηττήθηκε από την αντίστοιχη της Ιορδανίας με 3-0 στο «Amman International Stadium».

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα δεν ξεκίνησε καλά το παιχνίδι και το πλήρωσε, με ένα σχετικά γρήγορο τέρμα στο 19ο λεπτό, ενώ δέχτηκε ακόμα ένα στο 37’ και πήγε στα αποδυτήρια του ημιχρόνου με το 2-0 εις βάρος του.

Στην επανάληψη η Εθνική μας προσπάθησε να αντιδράσει, όμως, οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που βρήκαν τη μεγαλύτερη ευκαρία (δοκάρι) και σκόραραν στο 86ο λεπτό για το τελικό 3-0.

Κύπρος (Ρ. Μπεν Σιμόν): Πάρντο, Τζ. Δημητρίου, Μερκής, Κατελάρης (46' Μ. Ηλία), Μαρκάσα (87` Στ. Δημητρίου), Αρτυματάς, Κούσουλος, Λαμπάν (90' Φυλακτού), Φροξυλιάς (53' Ρουσιάς), Αν.Γεωργίου (82' Αντωνιάδης), Χριστοφή (72' Οικονομίδης).

Στον πάγκο: Γιωργαλλίδης, Χριστοδούλου,   Βασιλείου, Καρώ, Παπαφώτης, Χ. Κυριάκου.