Άξιζε περισσότερα, πήρε βαθμό η Ελπίδων!

Η Εθνική Ελπίδων αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 στο Δασάκι με την Αυστρία. Στον πρώτο αγώνα για τον 8ο όμιλο που είναι στο πλαίσιο των προκριματικών για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κ-21.

Η Εθνική μας άξιζε περισσότερα με βάση την απόδοσή της στο β' ημίχρονο. Οι Αυστριακοί είχαν δοκάρι στο 38', χαμένο πέναλτι στο 50' και ολοκλήρωσαν το ματς με 10 ποδοσφαιριστές.

Αν και προηγήθηκαν στο 56', η Ελπίδων ισοφάρισε με γκολ του Γαβριήλ στο 77' και παρά την πίεση στα τελευταία λεπτά το σκορ παρέμεινε αναλλοίωτο. Πάντως το δείγμα ήταν αρκετά θετικό για την ομάδα μας.

Η εξέλιξη του αγώνα μέσα από την ιστοσελίδα μας:

Έναρξη του αγώνα

10' Καλή στιγμή με σουτ του Γαβριήλ ο οποίος σε σουτ του δεν μπορεί να νικήσει τον αντίπαλο κίπερ.

22' Σέντρα στην περιοχή της Εθνικής, έδιωξε ο Κίττος.

27' Κίτρινη στον Σατσιά.

38' Δοκάρι για τους Αυστριακούς με Λανγκ.

Πέντε λεπτά καθυστερήσεις.

Τέλος ημιχρόνου.

Έναρξη β' ημιχρόνου.

49' Πέναλτι για την Αυστρία σε παράβαση του Τζιαμά.

50' Το χάνει ο Λανγκ και παραμένει το 0-0. Πάνω από την εστία η εκτέλεσή του.

50' Απευθείας κόκκινη στον Μπάιντο για φάουλ στον Σατσιά. Με 10 οι Αυστριακοί.

56' ΓΚΟΛ 0-1: Σκοράρει ο Μπάλο για τους Αυτριακούς με συρτό σουτ.

57' Σουτ του Οκκά από καλή θέση δεν μπορεί να νικήσει τον αντίπαλο κίπερ.

67' Δυνατό σουτ του Σάββα μπλοκάρει ο αντίπαλος κίπερ.

77'  ΓΚΟΛ 1-1: Ισοφαρίζει η Εθνική μας με σουτ του Γαβριήλ!