Ήττα με 4-1 από τη Ρουμανία

Την ήττα με 4-1 γνώρισε σε φιλικό αγώνα στο Βουκουρέστι από τη Ρουμανία η Εθνική μας ομάδα Παίδων U15 (ηλικία 2004).

Η Ρουμανία προηγήθηκε στο ξεκίνημα του αγώνα και συγκεκριμένα στο 6ο λεπτό με τον Ποπέσκου για να ισοφαρίσει για την Κύπρο ο Δημήτρης Σπυριδάκης στο 17ο λεπτό.

Οι Ρουμάνοι κατάφεραν να φτάσουν στη νίκη με τέρματα που σημείωσαν στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 54' λεπτό με τον Plumbuitu και στο 60' και 65' λεπτο με τον Rusu (το δεύτερο τέρμα με πέναλτι).

Κύπρος (Α. Χατζηαλεξάνδρου): Δημήτρης Στυλιανίδης, Σέργιος Φενερίδης (55' Γεώργιος Λουκά), Κωνσταντίνος Βενιζέλου (41' Νικόλας Κυριακίδης), Νικόλας Λάμπρου, Κωνσταντίνος Παττίχης, Ανδρέας Σάββα (66' Αναστάσιος Έλληνας), Γρηγόρης Χαραλάμπους (71' Σωτήρης Φώτη), Δημήτρης Σπυριδάκης (66' Θεμιστοκλής Θεμιστοκλέους), Ανδρέας Αθανασίου (55' Ορθόδοξος Ορθοδόξου), Κωνσταντίνος Κορομίας, Κυριάκος Σταύρου (41' Νικόλας Κόκκινος).

Κύπρος και Ρουμανία θα αγωνιστούν σε δεύτερο φιλικό την ερχόμενη Πέμπτη 22 Αυγούστου στις 19:00.