Κύπρος - Σερβία 1-3: Ήττα... με ανατροπή

Αν και προηγήθηκε το συγκρότημα του Χρύση Μιχαήλ απέναντι στην Σερβία, ηττήθηκε στο φινάλε με 3-1. Ένα φοβερό τέρμα του Πέτρου Ιωάννου στο 34' έβαλε μεν μπροστά την Κύπρο, στην 2η αγωνιστική του Euro U17, αλλά δέχθηκε την ισοφάριση στην τελευταία φάση του α' ημιχρόνου. Αυτό επηρέασε την ομάδα μας που δέχθηκε νέα ήττα, σε αυτή την φάση της διοργάνωσης, δεχόμενη άλλα δύο τέρματα στην επανάληψη.

Υπενθυμίζεται πως στην πρεμιέρα η Κύπρος έχασε με 5-0 από την Τσεχία. Την επόμενη αγωνιστική η Κύπρος αντιμετωπίζει την Ουκρανία, ούσα ήδη αποκλεισμένη από τη συνέχεια της διοργάνωσης. Δείτε τη βαθμολογία του ομίλου μας:

Το φιλμ του αγώνα από την ιστοσελίδα μας:
Έναρξη του αγώνα.
2' Σέντρα-σουτ του Ράνκοβιτς πάνω από την εστία.
14' Απειλεί ξανά ο Ράνκοβιτς που δεν βρίσκει στόχο.
29' Σουτ του Λουκαΐδη από καλή θέση, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
34' ΓΚΟΛ 1-0: Προηγείται η Κύπρος με τον Πέτρο Ιωάννου! Πανέμορφο γκολ καθώς «κρέμασε» τον αντίπαλο κίπερ.
45+3' ΓΚΟΛ 1-1: Ισοφαρίζουν με Τσβέτκοβιτς οι Σέρβοι στην τελευταία φάση του ημιχρόνου.

Τέλος ημιχρόνου.
Έναρξη στο β' ημίχρονο.
53' ΓΚΟΛ 1-2: Γυρίζουν το ματς οι Σέρβοι με πλασέ του Στογιάνοβιτς από κοντά.
63' ΓΚΟΛ 1-3: Σκοράρει και ο Κοστόφ και δίνει σημαντικό προβάδισμα στους Σέρβους.

77' Σουτ του Χριστοδούλου, αποκρούει ο αντίπαλος κίπερ.