Πάρτι της Ομόνοιας στον τελικό κυπέλλου!

Η Ομόνοια / Αραράτ κατέκτησε απόψε το Κύπελλο Futsal στον τελικό που έγινε στο Κίτιον Αθλητικό Κέντρο.

Κέρδισε την ΑΕΚ Λάρνακας με 8-1 και κατέκτησε τον πρώτο τίτλο της χρονιάς.Το συγκρότημα του Κώστα Πολυβίου πήρε προβάδισμ α από νωρίς και πριν συμπληρωθούν δέκα λεπτά ήταν μπροστά στο σκορ με 4-0.

Ο Γιάννης Ιωάννου στο 4’ και 6’ έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην Ομόνοια / Αραράτ και ο Κρατσόφ στο 7’ έκανε το 3-0 και στο 9ο λεπτό ο Μανώλη ανέβασε το σκορ στο 4-0

Η ΑΕΚ μείωσε στο 12’ με τον Κυριάκο Λειβαδιώτη με πέναλτι και στο 16’ ο Κωνσταντίνος Ανδρέου πέτυχε το 5-1, αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο μεγάλωσε τη διαφορά η Ομόνοια / Αραράτ και το έργο των ποδοσφαιριστών της ΑΕΚ έγινε πιο δύσκολο.

Το 6-1 πέτυχε στο 23’ ο Ιωάννου, το 7-1 στο 28΄ο Ντα Σίλβα και το 8-1 διαμόρφωσε στο 31’ ο Κρατσόφ.

ΑΕΚ (αρχική πεντάδα): Χριστοφή, Φελίπε, Μουντεάν, Πετρουής, Λειβαδιώτης (Λ. Βασιλείου, Λακούφης, Μακρυγιώργης, Κίτας, Τουμαζής, Χρ. Χριστοδούλου, Α. Στυλιανού).

Ομόνοια / Αραράτ: Σκαμπύλης, Κρατσόφ, Περέϊρα, Κ. Ανδρέου, Ντα Σίλβα (Μανώλη, Κοντοδήμητρος, Γ. Ιωάννου, Α. Σάββα, Χρ. Στυλιανού, Κ. Στυλιανού)