Έπιασε κορυφή ο ΑΠΟΕΛ

Ο ΑΠΟΕΛ νίκησε με 6-2 εκτός έδρας τον Εθνικό Λατσιών και έπιασε την Ομόνοια στην κορυφή του πίνακα της βαθμολογίας του πρωταθλήματος φούτσαλ.

Το δελτίο Τύπου από την ιστοσελίδα του σωματείου:

Ο ΑΠΟΕΛ κέρδισε εκτός έδρας τον Εθνικό Λατσιών με 2-6 στο εξ αναβολής παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Futsal και ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας. Η ομάδα μας ισοβαθμεί με την Ομόνοια με 13 βαθμούς, αλλά έχει παιχνίδι λιγότερο (5 έναντι 6). Την ερχόμενη Πέμπτη οι γαλαζοκίτρινοι θα αντιμετωπίσουν την ΑΜΕΚ Καψάλου στο «Σπύρος Κυπριανού» για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος (20:30).

Στο Λύκειο Λατσιών πανηγύρισε το πρώτο τρίποντο μακριά από το Λευκόθεο ο ΑΠΟΕΛ στη φετινή περίοδο. Οι φουτσαλιστές του κ. Γιάννου Μυλωνά παρουσιάστηκαν με μεγάλη σοβαρότητα και συγκέντρωση σ' όλη τη διάρκεια το αγώνα και κατέκτησαν με σχετική ευκολία την 4η νίκη σε 5 παιχνίδια.

Οι γαλαζοκίτρινοι πήραν γρήγορο προβάδισμα 2 τερμάτων και πριν ολοκληρωθεί το ημίχρονο σκόραραν ακόμη μια φορά και πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ 0-3.

Στο 2ο ημίχρονο, η ομάδα μας συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλό της. Προηγήθηκε με 4-0, ο Εθνικός μείωσε και ακολούθως οι παίχτες του κ. Μυλωνά διεύρυναν το προβάδισμά τους σε 1-6. Οι γηπεδούχοι πέτυχαν το τελευταίο τέρμα του αγώνα και διαμόρφωσαν το τελικό 2-6 υπέρ του ΑΠΟΕΛ.