Στον ΑΠΟΕΛ το ντέρμπι και η κορυφή!

Ο ΑΠΟΕΛ κέρδισε την Ανόρθωση στη Λάρνακα με 2-4  για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος Futsal και παρέμεινε μόνος στην κορυφή της βαθμολογίας. Την ερχόμενη Πέμπτη 06 Δεκεμβρίου, οι γαλαζοκίτρινοι θα αντιμετωπίσουν εκτός έδρας τη 2η Ομόνοια για τη 10 αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Πέρασε και από τον «Κίτιον» και συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα του πρωταθλήματος. Η ομάδα του κ. Γιάννου Μυλωνά πέτυχε την 6η σερί νίκη στο πρωτάθλημα, έφτασε τους 22 βαθμούς και θα πάει με ανεβασμένη τη ψυχολογία στο ντέρμπι κορυφής την ερχόμενη εβδομάδα.

Ο ΑΠΟΕΛ ήταν ανώτερος από την Ανόρθωση και με 2 γρήγορα γκολ έβαλε τις βάσεις για το διπλό. Οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1-2, αλλά οι γαλαζοκίτρινοι πήραν και πάλι προβάδισμα 2 τερμάτων και πήγαν στην ανάπαυλα του ημιχρόνου με το σκορ 1-3 υπέρ τους.

Στο 2ο ημίχρονο ο ΑΠΟΕΛ είχε την υπεροχή και έχασε ευκαιρίες για να διευρύνει το προβάδισμα της, ωστόσο ήταν ο αντίπαλος που πέτυχε το γκολ και άγχωσε για λίγο τους φουτσαλιστές μας. Οι γαλαζοκίτρινοι ανσυντάχθηκαν γρήγορα και βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα για να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα και να πανηγυρίσουν το σπουδαίο διπλό με 2-4.